NBA: Nova izjemna predstava Dragića za zmago v Dallasu (VIDEO)

Goran Dragić očitno prihaja v lansko formo, nocoj je k zmagi Phoenixa prispeval 28 točk in 13 asistenc.

06. december 2014 07.59
Suns Mavericks Basketball
G. L., Delo.si

Dallas - Moštvo Phoenix Suns s slovenskim reprezentantom Goranom Dragićem na čelu je ponoči zabeležilo pomembno zmago, saj je s 118:106 v gosteh ugnalo košarkarje Dallas Mavericks, s katerimi se bodo tudi letos najbrž borili za končnico. Gogi je še tretjič zapored odigral odlično, tokrat je v 37 minutah dosegel 28 točk in jim dodal še 13 asistenc ter dva skoka. Njegov brat Zoran tudi tokrat ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Goran kljub temu ni bil edini Slovenec, ki je ponoči polnil koše v severnoameriški ligi NBA, saj je v dresu moštva Memphis Grizzlies 19 minut odigral tudi drugi slovenski organizator igre Beno Udrih. V njih je dosegel šest točk, tri podaje in skok, kar pa ni zadostovalo za kaj več kot poraz proti aktualnim prvakom San Antonio Spurs, ki so na krilih trojnega dvojčka Tima Duncana (14 točk, po 10 skokov in podaj) slavili zmago s 106:101.

Zadnje tri predstave Gorana Dragića napovedujejo dvig forme, ki je bila letos na nekoliko nižjem nivoju kot lani. Na Gogijevo malce slabšo statistiko je očitno precej vplival prihod še enega organizatorja igre Isaiaha Thomasa, ki pa je zaradi poškodbe trenutno na stranskem tiru. Če sodimo po zadnjih Gogijevih predstavah, v katerih je dosegel 28, 34 in 22 točk ga odsotnost novinca v dresu sonc prav nič ne moti. Dragić v letošnji sezoni v povprečju sicer dosega 15,5 točk ter po dobre tri skoke in asistence.

Poleg boljše forme pri doseganju točk je slovenski reprezentant danes vknjižil tudi letos rekordnih 13 podaj, s čimer je odločilo prispeval k prekinitvi niza petih zaporednih zmag Teksačanov. »Nisem rekel, da bo lahko. A imamo dolgo klop, zato bodo v igro morali stopiti tudi drugi in pokazati vse svoje znanje,« je po tekmi dejal Gogi, ki je imel veliko pomoč tudi v Markieffu Morrisu (22 točk) in Ericu Bledsoeju (19). Pri Dallasu je bil znova najučinkovitejši letos odlični Monta Ellis, ki je zbral 33 točk, zato pa je z zgolj desetimi zatajil nemški svetlolasec Dirk Nowitzki

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 101:107

(Beno Udrih 19 minut, 6 točk, 3 podaje, skok za Memphis)

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 112:114 (podaljšek)

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 106:118

(Goran Dragić 37 minut, 28 točk, 13 podaj, 2 skoka za Phoenix, Zoran Dragić  ni bil v ekipi)

Milwaukee Bucks - Miami Heat 109:85

Utah Jazz - Orlando Magic 93:98

Sacramento Kings - Indiana Pacers 102:101 (podaljšek)