NBA: Oklahoma vknjižila 50. zmago sezone

Cleveland Cavaliers so na domači tekmi morali priznati premoč Oklahomi s 95:102.

21. marec 2014 09.17
Thunder Cavaliers Basketball

Cleveland - Košarkarji Oklahome so na gostovanju v Clevelandu zmagali s 102:95 in dosegli 50. zmago v sezoni.

Oklahoma je s tem še četrtič v zadnjih petih sezonah vknjižila vsaj 50 zmag v rednem delu (neuspešni so bili le v sezoni 2011/12 s 47 zmagami), z izkupičkom 50 zmag in 18 porazov pa je na drugem mestu zahodne konference, zaostaja le za San Antoniem (51:16).

Gostujoči košarkarji so bili v vodstvu večino tekme in so si do polčasa priborili deset točk prednosti (56:46), šest minut pred koncem pa so vodili za štirinajst (95:71), vendar se Cleveland ni predal. Gostitelji so se z delnim izidom 21:2 približali le na pet točk (92:97), a je prvi strelec lige Kevin Durant v zaključku zadel 5 izmed 6 prostih metov za zmago svojega moštva.

Durant je imel tudi največ zaslug za 50. zmago Oklahome, pri kateri je prispeval 35 točk, 11 skokov in 6 podaj, na drugi strani pa je bil pri Clevelandu najučinkovitejši Dion Waiters s 30 točkami.

Na preostalih tekmah je Houston premagal Minnesoto s 129:106, Portland je bil boljši od Washingtona (116:103), Golden State pa od Milwaukeeja (115:110).