NBA: Orlando s 17 trojkami do zmage nad Miamijem

Dwight Howard je s 25 točkami in kar 24 skoki popeljal Orlando Magic do gladke zmage nad Miami Heat (102:89).

09. februar 2012 09.00
D. O., Delo.si

Orlando - Košarkarji Orlanda še naprej ostajajo zakleto moštvo za zvezdniški Miami, saj so izgubili kar devet od zadnjih 11 medsebojnih obračunov.

Tokrat so gostitelji že od prve minute tekme kazali izjemno željo po zmagi, saj so imeli vse niti igre v svojih rokah, njihova prednost je že do polčasa narastla na 17 točk. Blesteli so zlasti pri metu izza črte, saj so skupno zadeli kar 17 metov za tri točke (17/42).

Domači junak je bil vnovič Dwight Howard, ki je še šestič v tej sezoni dosegel dvojnega dvojčka (25 točk, 24 skokov), izjemno razpoložen pa je bil tudi Ryan Anderson, ki je zbral 27 točk, že v prvem polčasu je zadel pet trojk.

»Ko vidimo, da je nekdo razpoložen za igro, mu skušamo podati čim več žog, hkrati pa to za seboj povleče celotno moštvo. Tudi navijači znajo ceniti, ko vidijo, da igramo kot prava ekipa. Tokrat smo igrali resnično nesebično, saj je žoga dobro krožila in smo tudi zasluženo prišli do zmage,« je dejal Anderson.

Pri vročici je tokrat odpovedala »velika trojica«, Dwayne Wade je sicer zbral 33 točk, a bil povsem nemočen v drugem polčasu, ko jih je dosegel le 11. Najbolj razpoložen ni bil niti LeBron James, ki se je tokrat ustavil pri 17 točkah. »Že od prve minute so oni narekovali tempo igre. Morali bi igrati bolj agresivno in napadalno, če bi želeli imeti priložnost za zmago,« je priznal trener Miamija Erik Spoelstra.

Sinoči pa je bil uspešen večer tudi za oba slovenska predstavnika v ligi NBA. Goran Dragić je v dresu Houstona proti Portlandu igral 23 minut in dosegel 10 točk, 3 skoke, 3 podaje in ukradel tudi štiri žoge ter na koncu slavil zmago s 103:96.

Milwaukee je s 105:99 odpravil Toronto, Beno Udrih v desetih minutah igre ni dosegel nobene točke, imel pa je dva skoka in štiri podaje.