NBA: peti zaporedni poraz Phoenixa, neuspešen tudi Milwaukee

Goran Dragić je s Phoenixom izgubil na gostovanju pri Brooklynu, Beno Udrih pa je z Milwaukeejem klonil proti Detroitu.

12. januar 2013 08.09
Suns Nets Basketball

New York - V severnoameriški ligi NBA sta sinoči nastopila oba slovenska košarkarja, a sta oba igrišče zapustila s sklonjeno glavo. Goran Dragić, ki igra za Phoenix, je s soigralci izgubil proti Brooklynu (79:99), Beno Udrih pa je z Milwaukeejem gostil Detroit in klonil s 87:103.

Več razlogov za slabo voljo imajo pri Phoenixu, za katerega je bil to že peti zaporedni poraz in že 26. v sezoni, s katerim je moštvo na predzadnjem mestu zahodne konference. Goran Dragić je tokrat igral 26 minut in 56 sekund ter vknjižil 12 točk, po 3 skoke in asistence ter ukradeno žogo.

Njegovo moštvo je na gostovanju pri Brooklynu vodilo po prvem polčasu (53:46), a so nato domači po odmoru prevzeli pobudo na igrišču in tretjo četrtino dobili s petnajstimi točkami razlike (28:13), zadnjo pa z dvanajstimi (25:13), kar je zadostovalo za prepričljivo zmago. Najboljši strelec tekme je bil domačin Joe Johnson (19), na drugi strani jih je Jared Dudley dosegel 18.

»V tretji četrtini smo dosegli zelo malo košev, domači pa so nam z dobro igro vzeli veliko samozaupanja. Momentum igre je bil na njihovi strani in nismo jih mogli dohajati,« je po koncu tekme povedal Dragić.

Detroit porazil Milwaukee

Ekipa Milwaukee Bucks, za katero igra Beno Udrih, je na domačem igrišču gostila Detroit Pistonse in izgubila s 87:103. Domačini navkljub porazu na Vzhodu zasedajo osmo mesto, ki še vodi v končnico (18:17), Detroit pa je enajsti (14:23).

Domači košarkarji so tekmo začeli dobro in ob polčasu vodili z osmimi točkami prednosti (49:41), nato pa v tretji četrtini prejeli kar 33 točk (11:33), tako da nastale razlike niso mogli več nadoknaditi. Beno Udrih je v dresu Milwaukeeja igral 26 minut in 56 sekund ter bil s 15 točkami prvi strelec svojega moštva, poleg tega pa v svojo statistiko dodal še tri asistence in dva skoka.

Izmed njegovih soigralcev je enako število točk dosegel tudi Brandon Jennings, pri zmagovalcih pa je bil zelo razpoložen Greg Monroe (26 točk in 11 skokov).

Šesti zaporedni poraz Jezernikov

Košarkarji moštva Los Angeles Lakers ne najdejo poti iz krize. Tokrat so na domačem igrišču morali priznati premoč Oklahomi (101:116), ki jim je prizadejala šesti zaporedni poraz in skupno 21. v sezoni.

Domači, ki so tretjo zaporedno tekmo igrali brez poškodovanih Dwighta Howarda in Paua Gasola, niso znali ustavili izjemnega Kevina Duranta, ki je dosegel 42 točk, izkazal pa se je tudi Russell Westbrook (27 točk in 10 asistenc). Prvi strelec Jezernikov je bil Kobe Bryantz 28 točkami, Antawn Jamison jih je dodal 19.

Oklahoma je trenutno na prvem mestu zahodne konference (28 zmag in 8 porazov), Lakersi pa so enajsti (15:21).

Rezultati:

Brooklyn Nets - Phoenix Suns 99:79

(Goran Dragić 12 točk, po 3 skoki in asistence, ukradena žoga v 26:51 za Phoenix)

Milwakee Bucks - Detroit Pistons 87:103

(Beno Udrih 15 točk, 3 asistence in 2 skoka v 26:56 za Milwaukee)

Boston Celtics - Houston Rockets 103:91

Atlanta Hawks - Utah Jazz 103:95

New York Knicks - Chicago Bulls 101:108

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 101:98

New Orleans Hornets - Minnesota Timberwolves 104:92

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 98:91