NBA: poraza Dragića in Udriha, Anthony še naprej navdušuje

Košarkarji Phoenixa so izgubili na gostovanju pri Los Angeles Clippersih, Orlando pa je klonil proti San Antoniu.

04. april 2013 09.55
Knicks Hawks Basketball

Los Angeles - Najslabše moštvo zahodne konference, Phoenix Suns, je v noči s srede na četrtek vknjižilo 52. poraz sezone, potem ko ga je s 126:101 porazila ekipa Los Angeles Clippers.

Košarkarji iz Phoenixa so tekmo začeli katastrofalno, saj s prvih osmih minutah niso dosegli niti točke (0:15), priključek z domačimi pa so ujeli 2 minuti in 21 sekund pred koncem druge četrtine, ko so se približali na dve točki (43:45). Gostom je po polovici srečanja kazalo obetavno, saj so zaostajali le za sedem (50:57), a nato so Clippersi tretjo četrtino dobili z osemnajstimi točkami razlike (38:20) in tekmo odločili v svojo korist. To je bila za moštvo iz Los Angelesa 50. zmaga sezone, kar je nov rekord franšize.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec DeAndre Jordan z 20 točkami, tri manj je dosegel Eric Bledsoe. Pri Phoenixu je bil najučinkovitejši Wesley Johnson (20), Goran Dragić pa je prispeval 12 točk, 4 podaje in 3 skoke.

Dragić je bil na začetku zadnje četrtine udeležen tudi v manjši incident, ko ga je za vrat zgrabil Ryan Hollins, slovenski reprezentant pa se je iz njegovega primeža rešil šele po posredovanju soigralcev. Hollins si je za svojo potezo prislužil izključitev, kot tudi Dragićev soigralec Michael Beasley, ki se je s članom Clippersov zapletel v besedni dvoboj (dogodek si lahko ogledate v spodnjem videu).

Poraz Udriha

Enako usodo kot Dragić je doživel tudi drugi slovenski košarkar v ligi NBA Beno Udrih, ki je s svojim Orlandom izgubil proti San Antoniu (98:84).

Ta je vodil celotno srečanje, Orlando se mu je nato na začetku zadnje četrtine približal le na štiri (70:74), vendar so Ostroge odgovorile z delnim izidom 15:2 in odločile tekmo.

Pri San Antoniu je največ točk vknjižil Danny Green (20), njegov soigralec in še en nekdanji član Uniona Olimpije Aron Baynes je v 18. minutah v svojo statistiko vpisal 9 točk in 5 skokov. Pri Orlandu je bil najboljši strelec Maurice Harkless (18), Beno Udrih jih je dosegel 14 in dodal 8 podaj in po tri skoke in ukradene žoge.

Anthony še naprej navdušuje

New York Knicksi so za deseto zaporedno zmago premagali Atlanto (95:82), pri čemer je znova blestel njihov prvi zvezdnik Carmelo Anthony.

Ta je le večer po svojih petdesetih točkah proti Miamiju znova pokazal svoje mojstrstvo in dosegel 40 točk (za dve 16/25, za tri 1/2, prosti meti 5/6), več kot deset točk sta pri Kratkohlačnikih dosegla le še J.R. Smith (19) in Raymond Felton (14). Tudi na drugi strani so le trije košarkarji dosegli dvomestno število točk, in sicer Kyle Korver (25), Jeff Teague (15) in Josh Smith (10).