NBA: prvaki so si hitro opomogli in odpravili Udrihove (VIDEO)

Košarkarji Clevelanda so se vrnili v zmagalne tirnice s prepričljivim domačim uspehom nad Detroitom (104:81).

19. november 2016 07.42
NBA/

Cleveland - Košarkarji Clevelanda, branilci šampionske lovorike v ligi NBA, so se po porazu v minulem kolu, šele drugem v sezoni, ko so morali na gostovanju premoč priznati Indiani, hitro opomogli po šoku in se že vrnili na zmagovalne tirnice z desetim uspehom v sezoni. Pred kar 20.562 privrženci v domači dvorani Quicken Loans Arena so bili namreč prepričljivo, s kar 104:81, boljši od Detroita, ki so mu zadali sedmi poraz v sezoni in drugega zapovrstjo.

O zmagovalcu ni bilo dvoma niti za trenutek, čeravno so gostje uvodoma vodili s 6:0, a so jim Konjeniki bliskovito vrnili z osmimi zaporednimi točkami. Odtlej ni Detroit - z izjemo 11:10 - vodil nikdar več, že na prvi odmor so poznejši zmagovalci odnesli udobnih enajst točk naskoka, ki so ga v nadaljevanju le še plemenitili do izjemnih +32 sredi tretje četrtine (79:47). Tekmeci so poraz ublažili z dvema delnima izidoma po 9:0.

V vrstah Clevelanda sta se z dvojnima dvojčkoma izkazala Kyrie Irving (25 točk in 11 asistenc) in Kevin Love (12 točk in 13 skokov), standardno učinkovit je bil z 21 točkami tudi LeBron James. Pri poražencih tako učinkovitih mož ni bilo na parketu, prva peterka je skupaj vpisala pičlih 37 točk, najbolj je bil pri metu rezervist Jon Leuer s 15 točkami. Svojo priložnost je dočakal tudi Beno Udrih, ki je v 16 minutah in pol prispeval šest točk (prosti meti 2:2, za dve 2:6, trojke 0:1), tri podaje in dva skoka. Nov izziv čaka zasedbo Detroita že v noči na jutri, ko bo doma pričakala Boston.

IZIDI LIGE NBA

Cleveland Cavaliers : Detroit Pistons 104:81 (Beno Udrih 6 točk, 3 podaje in 2 skoka v 17 minutah)
Charlotte Hornets : Atlanta Hawks 100:96
Indiana Pacers : Phoenix Suns 96:116
Boston Celtics : Golden State Warriors 88:104
New Orleans Pelicans : Portland Trail Blazers 113:101
Oklahoma City Thunder : Brooklyn Nets 124:105
Dallas Mavericks : Memphis Grizzlies 64:80
Denver Nuggets : Toronto Raptors 111:113
Los Angeles Lakers : San Antonio Spurs