NBA: Rose osvojil Madison Square Garden

Derrick Rose je bil s 32 točkami najbolj zaslužen za zmago Chicaga nad New Yorkom. Izbrani začetni peterki za tekmo vseh zvezd.

03. februar 2012 06.47
03. februar 2012 07.15
D. O., Delo.si

Ljubljana  - Najkoristnejši igralec lige NBA v pretekli sezoni (MVP), Derrick Rose, je moštvo Chicago Bulls popeljal do tesne zmage nad New Yorkom, ki je v domači dvorani Madison Square Garden klonil s 102:105.

Prvi zvezdnik Chicaga je tokrat dosegel 32 točk in imel ob tem tudi 13 asistenc, kar 14 točk je dosegel v zadnji četrtini. Tragični junak tekme je bil prvi mož New Yorka Carmelo Anthony (26 točk), ki je v zadnji sekundi ob zvoku sirene iz težkega položaja zgrešil met za tri točke za igranje podaljška.

Pri gostiteljih je sicer tekmo sezone odigral Amare Stoudmire, ki je dosegel 34 točk, a bil prav tako nezanesljiv v ključnih trenutkih, saj je tudi on dobrih 11 sekund pred koncem zgrešil met izza črte.

»Večino tekme smo se borili zelo trdo, to je zagotovo ena od pozitivnih stvari. Čeprav smo v drugi četrtini izgubili ogromno žog, smo vse do zadnje sekunde ostali v igri za zmago,« je po tekmi dejal Anthony, ki si je skupaj z Rosem tudi zaslužil igranje na tekmi vseh zvezd.

Chicago ostaja najboljše moštvo v centralni diviziji, saj so dosegli že 19 zmag in izgubili le šest tekem.