NBA: slovenski derbi po Udrihovem okusu, nato pa skupna večerja

Košarkarji Memphisa nadaljujejo zmagoviti niz: s 102:91 so premagali tudi Phoenix. Beno Udrih in Goran Dragić po 6 točk.

06. november 2014 08.07
BKN-MEMPHIS-GRIZZLIES-V-PHOENIX-SUNS
Š. Ro., Delo.si

Phoenix - Slovenski derbi v severnoameriški hokejski ligi NBA se je končal po okusu Bena Udriha, ki se je z Memphisom veselil zmage nad Phoenixom s 102:91. Grizliji so v tej sezoni še vedno brez poraza, slovenski košarkar pa je za zmago prispeval šest točk, tri podaje in dva skoka.

Goran Dragić v dresu Phoenixa ni bil razpoložen, prav tako je dosegel šest točk, pri čemer je bil njegov met iz igre 3:9, v 25 minutah na igrišču pa je dosegel še tri podaje in skok. Njegov brat Zoran znova ni bil v kadru Sonc.

Prvi junak zmage v Arizoni je bil Mike Conley, ki se je kljub poškodbi gležnja vrnil na igrišče in dosegel 24 točk in 11 podaj. Grizliji so ključni korak k zmagi naredili s trdno obrambo v tretji četrtini, ko so nadoknadili zaostanek 11 točk. Conley in Courtney Lee (22 točk) sta dosegla kar 17 od 30 Memphisovih točk, Grizliji pa so v zadnji del vstopili s petimi točkami prednosti. Marc Gasol je dosegel 18 točk, od tega 10 v zadnji četrtini. S petimi zaporednimi zmagami Grizliji beležijo najboljši začetek sezone v zgodovini franšize.

Pri Phoenixu je Eric Bledsoe dosegel 23 točk in bil nezgrešljiv vse do zadnje četrtine. Rezervist Gerald Green je strelsko statistiko moštva vzdrževal zlasti v drugi četrtini, ko je dosegel 9 od 11 točk, vključno s pomembno trojko za vodstvo Sonc z 41:32, ob polčasu pa je Phoenix vodil z 52:46. Markieff Morris je tekmo končal z 20 točkami, Isaiah Thomas pa jih je vpisal 15.

Trener Phoenixa Jeff Hornacek je po tekmi dejal, da ne bo presenečen, če bo Memphis v tej sezoni končal kot prvak konference. »Vse položaje imajo odlično zapolnjene, so zelo močna ekipa, zgrabijo te že na nasprotni polovici,« je dejal. Phoenix naslednja tekma čaka v noči na soboto, ko v goste prihaja Sacramento. Memphis čaka zanimivo gostovanje v Oklahomi.

Udrih je po tekmi na twitterju objavil fotografijo s skupne večerje slovenskega tria, družbo so jim delali tudi  Marc Gasol in Nick Calathes ter slovenski poslovnež Joc Pečečnik.

NBA:

Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 91:102

(Goran Dragić 26 minut, 6 točk, 3 podaje, skok za Phoenix; Zoran Dragić ni igral)

(Beno Udrih 19 minut, 6 točk, 3 podaje, 2 skoka za Memphis)

New Orleans Hornets - Miami Heat 96:89

Philadelphia 76ers - Orlando Magic 89:91

Boston Celtics - Toronto Raptors 107:110

New Jersey Nets - Minnesota Timberwolves 91:98

Detroit Pistons - New York Knicks 98:95

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 86:95

Washington Wizards - Orlando Pacers 96:94 (podaljšek)

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 94:92