NBA: Sonca po dveh podaljških poražena v Memphisu (VIDEO)

Phoenix je na gostovanju v Memphisu izgubil po dveh podaljških s 110:122. Goran Dragić in Beno Udrih po 9 točk.

12. januar 2015 08.34
Suns Grizzlies Basketball

Memphis - V severnoameriški ligi NBA je bil ponoči na sporedu »slovenski« dvoboj Memphisa in Phoenixa, ki ga je po dveh podaljških dobil Memphis s 122:110 (vrhunci v zgornjem videu).

Grizliji so bolje začeli tekmo in po prvi četrtini vodili z 22:15, za kar je imel največ zaslug Zach Randolph z 12 točkami, po prvem polčasu pa so imeli deset točk naskoka (51:41).

Gostitelji so na začetku drugega polčasa še dodatno stopili na plin in po štirih minutah vodili že s šestnajstimi točkami razlike (61:45), vendar pa je sledil povratek Phoenixa, ki se je do konca četrtine približal na devet (66:75).

Gostje so še 42,7 sekunde pred koncem rednega dela zaostajali za šest točk (94:100), nato pa so se z odličnim finišem najprej približali na dve (99:101), po košu P. J. Tuckerja 5,9 sekunde pred iztekom četrtine pa tudi izsilili podaljšek.

Phoenix je vodil večji del prvega podaljška (106:103, 108:106), vendar pa je Memphis s prostima metoma Courtneyja Leeja izid poravnal na 108:108, na drugi strani pa je Eric Bledsoe zgrešil met za zmago.

V drugem podaljšku je v ospredje stopil Marc Gasol in dosegel prvih sedem točk v tem delu igre, s čimer je Memphis povedel s 117:108 in na koncu vknjižil 26. zmago v sezoni.

Pri Memphisu je bil prvi strelec Zach Randolph s 27 točkami, Mike Conley jih je dodal 25, Beno Udrih pa 9 (za dve 3-4, trojke 1-3), 3 skoke in 2 podaji.

Pri Phoenixu je največ točk prispeval Isaiah Thomas (20), Goran Dragič pa tokrat ni imel svojega večera in je dosegel 9 točk (za dve 4-8, trojke 0-3, prosti meti 1-2) in dodal 3 podaje. Zorana Dragića ni bilo v kadru Phoenixa.

Izidi lige NBA

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 122:110 (po dveh podaljških)

(Beno Udrih 9 točk, 3 skoki in 2 podaji v 16:23 za Memphis, Goran Dragić 9 točk in 3 podaje v 32:44 za Phoenix)

Atlanta Hawks - Washington Wizards 120:89

Los Angeles Clippers - Miami Heat 90:104

Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 103:84

Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 94:106