NBA: strelski šov in 37 točk Hardna za prvo zmago Houstona

Prvič so se v končnici veselili tudi košarkarji Chicaga, predvsem po zaslugi 12 trojk, od tega jih je kar 8 zmogel Mike Dunleavy.

26. april 2014 10.24
NBA/
J. P., Delo.si

Portland - Vsi trije sinočnji dvoboji prvega kroga končnice košarkarske lige NBA so bili odločeni šele v končnici, še najbolj razburljivega pa so gledalci spremljali v Moda Centru v Portlandu, kjer je domače moštvo po podaljšku pokleknilo pred Houstonom (116:121), ki je tako v zmagah znižal na 1:2. Dvoboj je bil poln nihanj: prvo četrtino so s prednostjo kar 11 točk pod streho spravili gostje, po polčasu so bili točko spredaj domači, odtlej pa se nobena od ekip ni znala več izdatneje odlepiti. Najzaslužnejši za zmago je bil James Harden - kljub slabemu metu iz igre (13:35) z izjemnimi 37 točkami, Dwight Howard jih je dodal 24 in prispeval še 14 skokov. Portlandu ni pomagalo niti 30 točk (štiri trojke) Damiana Lillarda.

Prve zmage v končnici so se veselili tudi igralci Chicaga, ki so na gostovanju spravili na kolena zasedbo Washingtona (100:97), predvsem po zaslugi 12 zadetih trojk, od tega jih je kar osem (iz desetih poskusov) zmogel Mike Dunleavy, s 35 točkami tudi prvi strelec dvoboja. Zmagovalci so nastopili z vsega osmimi igralci, poraženci z enajstimi, a je njihova klop zmogla klavrnih deset točk. Najučinkovitejši je bil sicer Bradley Beal (25 točk).

Brooklyn pa je vpisal drugo zmago nad Torontom (102:98), a se je moral zanjo pošteno potruditi, čeravno je v zadnjo četrtino vstopil z udobnimi enajstimi točkami zaloge. Joe Johnson se je ustavil pri 29 točkah, pri poraženi zasedbi je še točko več pristavil DeMar DeRozan (prosti meti 13:15).