NBA: trojni dvojček Hardena v treh četrtinah (VIDEO)

Philadelphia lovi neslavni rekord v ligi NBA, saj je morala na kolena v še 26. zaporednem dvoboju.

28. marec 2014 10.45
NBA/
J. P., Delo.si

Houston - Eden vizualno najbolj prepoznavnih igralcev v košarkarski ligi NBA, bradati James Harden, je imel sinoči v domačem dvoboju s Philadelphio kaj pokazati. H gladki zmagi Houstona (120:98), že 49. v tej sezoni, je namreč prispeval trojnega dvojčka, zanimivo pa je, da je 26 točk ter po deset skokov in asistenc zmogel že do začetka zadnje četrtine. Tudi sicer so Rakete, ki so dobile prav vse četrtine, kraljevale pri skokih (razmerje 57:39), kar 13 jih je dodal Dwight Howard. Najlepše darilo za 24. rojstni dan pa si je kar sam poklonil tudi center Henry Sims z 18 točkami.

Gostom, ki še vedno ostajajo pri zgolj klavrnih petnajstih (!) zmagah v sezoni, ni pomagalo niti kar 14 zadetih trojk, pri čemer je izstopal neustavljivi nekdanji igralec Houstona James Anderson s šestimi, skupaj pa je v le 29 minutah vpisal kar 30 točk. Je pa za potezo tekme v zadnji sekundi prve četrtine vendarle poskrbel njegov soigralec Casper Ware, ki je sprožil s sredine igrišča - in zadel (akcijo si lahko ogledate v zgornjem vidoposnetku). Philadelphia je morala na kolena na še 26. zaporednem dvoboju, s čimer je izenačila neslavni rekord Clevelanda iz sezone 2010/11, potolče pa ga lahko že nocoj v obračunu z Detroitom.