NBA: Udrih in druščina na kolena spravili prvake iz Miamija

Milwaukee Bucks so z odlično igro v zadnji četrtini ugnali Miami s 104:85, Goran Dragić je doživel peti zaporedni poraz.

30. december 2012 07.17
30. december 2012 07.30
Heat Bucks Basketball
D. O., Delo.si

Milwaukee - Moštvo Milwaukee Bucks je z zmago nad prvaki iz Miamija prišlo do 16 zmage (ob tem imajo 12 porazov), kar je najboljši uvod v sezono po letu 2005 (17/11). Vročici ni pomagala niti vrnitev Dwayna Wadea, ki je prestal kazen tekme prepovedi igranja - dosegel je sicer 24 točk, a je Miami na koncu klonil s 104:85.

Pri gostiteljih je blestel Brendon Jennings, ki je prvakom nasul 25 točk, v zadnjem delu tekme se je razigral še Mike Dunleavy, ki je v zadnji četrtini prispeval kar 13 od svojih skupno 18 doseženih točk.

»Očitno nam v zadnjih 48 urah ni šlo nič po načrtu. Ne želimo iskati izgovorov, Milwaukee je tokrat izprašil naše riti. Nocoj so bili boljši nasprotnik. Nas sedaj čaka gostovanje v Orlandu, kjer se moramo zbrati in zaigrati na vso moč,« je bil po drugem zaporednem porazu nezadovoljen trener Miamija Mike Spoelstra.

Če je bila tekma izenačena do zadnje četrtine, pa so v finišu tekme gostitelji stopili na plin in nadigrali Miami v zadnjem delu, saj so gostom dopustili doseči le 14 točk. Dobre tri minute pred koncem so aktualni prvaki očitno dojeli, da jih čaka osmi poraz v sezoni, saj so na klopi ostali Wade, LeBron James (26 točk) in Chris Bosh (12 točk, 16 skokov). Slovenski organizator igre Beno Udrih je igral 13 minut in v tem času dosegel 2 točk, 4 podaje ter ukradel žogo.

Dragić in Phoenix v manjši rezultatski krizi

Peti zaporedni poraz pa je v dresu Phoenixa zabeležil drugi slovenski predstavnik v ligi NBA Goran Dragić. Na gostovanju v Minnesoti so bili v igri za zmago vse do zadnjih minut, a je Jared Dudley deset sekund pred koncem pri zaostanku s 111:107 nesrečno izgubil žogo.

Gostitelji so imeli kopico razpoloženih košarkarjev - Nikola Peković je dosegel 28 točk in 11 skokov, Kevin Love je imel v svoji statistiki 23 točk in kar 18 skokov, svoj delež je prispeval tudi ruski zvezdnik Andrej Kirilenko (20 točk, 5 skokov). Dragić je na parketu preživel 36 minut in dosegel 16 točk, 12 podaj in 5 skokov, najboljši strelec Sonc je bil tokrat Luis Scola (33 točk, 10 skokov).

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 111:107

(Goran Dragić 36 minut, 16 točk, 12 podaj, 5 skokov, blokada, ukradena žoga za Suns)

Milwaukee Bucks - Miami Heat 104:85

(Beno Udrih 13 minut, 2 točki, 4 podaje, ukradena žoga za Bucks)

Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 89:85

Golden State Warriors - Boston Celtics 101:83