NBA: Udrih uspešen, Dragić pa učinkovit (VIDEO)

Memphis je bil s 103:89 uspešnejši od Sacramenta, Miami pa je, kljub 19 točkam Dragića, z 92:98 pokleknil pred Atlanto.

04. november 2015 08.27
NBA/
J. P., Delo.si

Sacramento - V minuli noči sta bila aktivna dva od treh slovenskih košarkarjev v ligi NBA, počival je le Saša Vujačič, ki bo s Kratkohlačniki iz New Yorka nocoj (ob 2. uri) gostoval pri finalistu prejšnje sezone Clevelandu. Slovenca sta bila to noč polovično uspešna, saj je Beno Udrih z Grizliji vpisal zmago, Vročica Gorana Dragića pa je ostala praznih rok.

Memphis se je v petem poskusu do tretje zmage v sezoni, s 103:89 je na gostovanju v Sleep Train Areni odpravil Sacramento, dokopal po zaslugi odlične druge četrtine, v kateri je zaostanek štirih točk spremenil v naskok z desetimi, ki ga je nato po glavnem odmoru oplemenitil celo do +17 in v zadnjem delu do +21, glavnino prednosti pa zadržal do konca.

K zmagi je glavni delež z dvojnim dvojčkom za 20 točk (met za dve 9:14) in 11 skokov prispeval Zach Randolph, izkazali pa so se tudi fantje s klopi, ki so vknjižili kar 42 točk. Med njimi je bil tudi Udrih, ki je na parketu prebil lepih 21 minut, v tem času pa nanizal šest točk (met za dve 3:5, trojke 0:2), dodal pa še tri asistence in eno ukradeno žogo. Med poraženci, ki so bili krepko slabši predvsem v skoku (35:50), sta izstopala Rudy Gay z 19 točkami in Darren Collison s točko manj, toda tremi zadetimi trojkami.

Manj uspešen pa je bil Miami, ki si je v domačem dvoboju v AmericanAirlines Areni z Atlanto (92:98) usodo prav tako zapečatil v drugi četrtini, ko je zaostanek točke ob prvem odmoru z delnim izidom 3:18 skokovito narastel na -15, gostitelji pa ga v nadaljevanju niso znali več izničiti, čeprav so se v zadnji četrtini dvakrat približali na zgolj -4. »Znali smo se vrniti v igro, kar je pomembna kakovost te ekipe,« je fantom kljub porazu zaploskal trener Eric Spoelstra.

Pri Vročici je druga največja minutaža - zgolj za Chrisom Boshem - vnovič pripadla Goranu Dragiću, ki je bil tokrat tudi razigran, saj je v 32 minutah prispeval 19 točk, med drugim tudi tri od petih trojk moštva. K temu je pristavil še pet skokov, dve podaji in tri ukradene žoge, še bolj od njega pa se je izkazal Hassan Whiteside z dvojnim dvojčkom za 23 točk (ob izjemnem metu iz igre 11:12) in 14 skokov. Še učinkovitejši je bil prvi strelec Atlante Jeff Teague s 26 točkami. Miami ima trenutno v žepu po dve zmagi in poraza.

IZIDI LIGE NBA

Sacramento Kings : Memphis Grizzlies 89:103 (Beno Udrih 6 točk, 3 podaje in 1 ukradena žoga v 21 minutah)
Miami Heat : Atlanta Hawks 92:98 (Goran Dragić 19 točk, 5 skokov, 2 podaji in 3 ukradene žoge v 32 minutah)
Charlotte Hornets : Chicago Bulls 130:105
Detroit Pistons : Indiana Pacers 82:94
New Orleans Pelicans : Orlando Magic 94:103
Dallas Mavericks : Toronto Raptors 91:102
Los Angeles Lakers : Denver Nuggets 109:120