NBA: Udrih zadel za zmago nad Philadelphio

V ligi NBA je sinoči Milwaukee s 97:93 premagal Philadelphio. Tekmo je odločil slovenski košarkar Beno Udrih.

06. marec 2012 09.10
Š. Ro., Delo.si

Milwaukee - Slovenski košarkar Beno Udrih je v severnoameriški ligi NBA z Milwaukee Bucks v domači dvorani Bradely s 97:93 premagal goste iz Philadelphie. Udrih je bil eden ključnih košarkarjev za zmago, saj je manj kot minuto pred koncem po podaji Drewa Goodena zadel odločilni koš. Njegovo potezo si lahko ogledate v VIDEU. Skupno je Udrih odigral 24 minut in k zmagi prispeval 6 točk, 3 skoke in 4 podaje.

»Našel sem ga, mu podal, on pa je prevzel odgovornost in zadel. To je bil odločilni koš za zmago, najpomembnejši na tekmi. Beno se je res izkazal,« je o odlični potezi slovenskega košarkarja, ki je v Milwaukeeju postal junak večera, dejal Gooden. Slednji je k zmagi prispeval 25 točk in deset skokov. S 33 točkami pa je bil prvi strelec domače ekipe Brandon Jennings.

Pri gostih Philadelphia 76'ers, ki so večer pred tem tesno izgubili proti Chicagu, skupno pa še osmo od zadnjih desetih tekem, je Lou Williams zbral 26 točk.