NBA: vnovična nezgoda Dragića ob porazu s Portlandom

Goran Dragić je na tekmi s Portlandom trčil z Mojem Williamsom in potreboval 13 šivov, Phoenix je izgubil z 89:90.

14. november 2013 08.54
Suns Trail Blazers Basketball

Portland - Košarkarji Phoenixa so na gostovanju pri Portlandu izgubili z 89:90, za nameček pa jo je znova skupil novopečeni očka Goran Dragić (vrhunci v spodnjem videu).

Slovenski reprezentant, ki je po poškodbi gležnja prvič začel tekmo svojega Phoenixa, je v 24 minutah in 30 sekundah igre prispeval 14 točk ter skok in podajo, nato pa je v tretji četrtini trčil z nasprotnikom Mojem Williamsom, za rano nad levim očesom pa je potreboval trinajst šivov in se ni več vrnil na parket.

»Gogi«, ki jo je vključno s pripravljalnim obdobjem skupil že četrtič - pred tem si je dvakrat poškodoval gleženj, enkrat pa tudi glavo - je na twitterju že zapisal, da bo igral že na prihodnji tekmi z Brooklynom, ki bo 15. novembra.

Tekmo je odločil domačin Damian Lillard, ki je 6,5 sekunde pred koncem zadel polaganje za 90:89. Phoenix je imel napad za zmago, vendar so bili Eric Bledsoe, P.J Tucker in Markieff Morris neuspešni, tako da je zmaga ostala doma. Pri Portlandu je največ točk prispeval Thomas Robinson (15), pri Phoenixu pa Eric Bledsoe (23).

Udrih ni dobil priložnosti

New York Knicks so se v gosteh pomerili z Atlanto in zmagali s 95:91, pri čemer Beno Udrih pri New Yorku ni dobil priložnosti.

Med njegovimi soigralci je bil najbolj razpoložen Carmelo Anthony s 25 točkami, pri Atlanti pa jih je prav toliko prispeval Jeff Teague.