NBA: Dragićevih 21 točk premalo

Sonca na gostovanju v Memphisu ob polčasu vodila za sedem točk, nato pa potegnila kratko.

11. januar 2014 07.18
Suns Grizzlies Basketball
J. P., Delo.si

Memphis - Čeravno je bil slovenski organizator igre Goran Dragić spet pri metu, je moštvo košarkarske lige NBA Phoenix Suns potegnilo kratko na gostovanju v Memphisu. Tamkajšnji Grizliji so bili namreč boljši s 104:99, predvsem po zaslugi odličnega drugega polčasa, v katerem so namreč - do konca tretje četrtine - najprej izničili sedem točk zaostanka, v zadnjem delu pa zmogli še popoln zasuk, pri čemer so tekmece prisilili, da so bili pri metu manj kot tretjinsko uspešni. Največ zaslug za to ima Mike Conley, ki je v 39 minutah prispeval kar 31 točk (prosti meti 6:6, za dve 8:12, trojke 3:7) in prispeval še sedem podaj, kar je njegov osebni rekord v NBA, izkazala pa sta se še Ed Davis in Zach Randolph, ki sta skupaj zmogla 30 skokov.

Goran Dragić je bil v 33 minutah znova najučinkovitejši pri Soncih z 21 točkami in predvsem z mirno roko z razdalje, saj je iz petih poskusov zadel štiri trojke (ob tem prosti meti 5:5 in za dve 2:5), kot vselej pa je tudi radodarno delil žoge (osem podaj) in pristavil še tri skoke v obrambi. Phoenixu, ki je še vedno igral brez poškodovanega organizatorja igre Erica Bledsoeja (po operaciji meniskusa desnega kolena ga čaka dolgotrajno okrevanje) ni pomagalo niti 11 zadetih trojk, saj so jih nasprotniki pošteno preskakali predvsem v obrambi (razmerje 39:30).

IZIDI LIGE NBA

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 104:99 (Goran Dragić 21 točk, 3 skoki in 8 podaj v 33 minutah)
Indiana Pacers : Washington Wizards 93:66
Philadelphia 76ers : Detroit Pistons 104:114
Atlanta Hawks : Houston Rockets 83:80
Minnesota Timberwolves : Charlotte Bobcats 119:92
New Orleans Pelicans : Dallas Mavericks 90:117
Brooklyn Nets : Miami Heat 104:95 (2 podaljška)
Milwaukee Bucks : Chicago Bulls 72:81
Utah Jazz : Cleveland Cavaliers 102:113