Okorn po porazu: »Izgubili smo našo igro« (VIDEO)

Ljubljančani so v Stožicah tekmo z italijanskim prvakom dobro začeli, a je na koncu Venezia slavila s 76:66.

07. november 2017 19.14
of Petrol Olimpija in action during ABA league basketball match between Petrol Olimpija and Buducnost Voli in Tivoli Hall, Ljubljana on October 8, 2017
N. Gr.
N. Gr.

Ljubljana - V Stožicah se je zbralo lepo število gledalcev, ki so podprli Petrol Olimpijo na domači tekmi lige prvakov z Venezio, v lanski sezoni italijanskim prvakom. Oslabljena Olimpija, ki je še vedno brez prvega organizatorja igre Talorja Battla, Jan Špan pa se bori s poškodovanim prstom, je tekmo začela zelo dobro.

Tokrat razlog za poraz ni bil skok, košarkarji Olimpije so jih zbrali kar 42 in na začetku tekme so brez težav držali stik z gosti. Po prvi četrtini so vodili za devet točk (22:13), po polčasu pa še za pet in dišalo je po pomembni zmagi Ljubljančanov.

V drugem polčasu se je oster ritem zadnjih tednov poznal, med domačini je zmanjkovalo energije in izkušeni gostje so pod košem znali kaznovati vsako njihovo napako. Tretjo četrtino so dobili z 21:12, v zadnji pa so se zmaji še enkrat približali, a moči za preobrat vendarle ni bilo dovolj.

Po 40 minutah igre so parket zapustili sklonjenih glav, Venezia pa se je veselila zmage s 76:66. Pri Olimpiji je bil najboljši strelec spet Jordan Morgan z 20 točkami in kar 13 skoki, Gregor Hrovat se je ustavil pri 17, Devin Oliver pa pri 14 točkah. Gostje so točke lepo razporedili med celotno ekipo, izstopala sta Orelik s 17 in Johnson z 12 točkami. Po petih odigranih tekmah Olimpija ostaja pri eni sami zmagi in štirih porazih, slabša je le Rosa Radom.

Jordan Morgan, najboljši strelec tekme:» Dobro smo začeli tekmo, predvsem v obrambi. V drugem polčasu nismo našli predvsem ideje v napadu. Vse to se na tem nivoju ne sme dogajati. Imeli smo preveč izgubljenih žog, ki so se potem rezultirale v lahkih koših nasprotnika.«

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije: »Čestitke Benetkam za zmago. V prvem polčasu smo odigrali dobro, saj smo bili agresivni v obrambi in imeli tudi dobre ideje v napadu. Vse to je prineslo dober rezultat ob glavnem odmoru. V nadaljevanju je bilo vse obrnjeno. Med glavnim odmorom smo se dogovorili kako v nadaljevanju. Dogovorov se nismo držali na parketu. Izgubili smo našo igro in način kako presenetiti Benetke.«

Petrol Olimpija : Venezia Umana 66:76 (22:13, 14:18, 12:21, 18:24)

Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Conde (Španija), Calik (Poljska), Yilmaz (Turčija).
Petrol Olimpija: Kastrati 5, Oliver 14 (2:3), Špan 2, Badžim 7 (1:1), Morgan 20 (2:5), Lorbek 1 (1:2), Hrovat 17 (0:4).
Reyer Benetke: Haynes 7, Perić 2, Johnson 12, Bramos 10 (2:2), De Nicolao 7 (3:4), Jenkins 2, Orelik 17 (1:1), Ress 11 (2:2), Watt 8.
Prosti meti: Petrol Olimpija 6:15, Reyer Benetke 8:9.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 4:21 (Hrovat 3, Kastrati), Reyer Benetke 10:26 (Orelik 4, Ress 3, Johnson 2, Jenkins).
Osebne napake: Petrol Olimpija 16, Reyer Benetke 23.