Razigrani Balažič prinesel Krki pomembno zmago

Košarkarji Krke so prišli do prve zmage v drugem delu evropskega pokala, saj so v 5. kolu s 78:73 odpravili Banvit.

21. februar 2012 19.57
21. februar 2012 20.03
D. O., Delo.si

Novo mesto - Krka je v šestih dneh odigrala štiri težke tekme in se kljub napornemu urniku številnim domačim navijačem spet predstavila v najboljši luči. V izredno izenačenem srečanju so več zbranosti v ključnih trenutkih tekme pokazali gostitelji, ki so srečanje dobili z 78:73 in tako ohranili upe za uvrstitev v četrtfinale, piše STA.

Ekipi sta bili večji del tekme izenačeni, tretjo četrtino pa so v svojo korist odločili košarkarji Banvita. A so Novomeščani strnili vrste in v zadnjih desetih minutah spet izenačili in držali priključek.

Tekma se je razpletla v zadnji minuti, ko so bili pod košem spretnejši domači, ki so odločilni koš 11 sekund zgrešili, a si priborili žogo. Jure Balažič, ki je blestel vso tekmo, je zadel oba prosta meta za 74:71, a so gostje nato znižali na 74:73 ter dobili še pravico do prostega meta. Vendar pa je Lance Williams zgrešil in osem sekund pred koncem je bila žoga spet v domačih rokah. Afik Nissim je bil v prostih metih uspešen obakrat in Turkom je za presenečenje zmanjkalo časa. S 23 točkami in šestimi skoki je bil pri domačih najboljši Balažič, po 14 sta jih pri gostih dosegla Williams in Cliff Hammonds.

Krko že čez teden dni čaka težko gostovanje pri Budućnosti v Podgorici.