Tudi Zlatorog začel s porazom

Košarkarji iz Laškega so novonastali evropski pokal FIBA načeli s porazom na gostovanju na Nizozemskem (73:81).

28. oktober 2015 00.31
*iza* Košarka
J. P., Delo.si

Den Bosch - Neuspešen uvodni večer slovenskih košarkarjev v novonastalem evropskem pokalu FIBA je zapečatil Zlatorog, ki je bil v skupini D na gostovanju na Nizozemskem prekratek za domačo zasedbo SPM Shoeters, ki se je veselila zmage z 81:73, pa čeravno so Laščani dvoboj odlično odprli in si v prvi četrtini priigrali že zelo udobnih 14 točk naskoka (21:7).

Bleda predstava v uvodnem delu pa je gostitelje le podžgala, da so v nadaljevanju dodali nekaj plina in se že po polovici druge četrtine z delnim izidom 11:2 gostom približali le še na dve točki zaostanka, kmalu po glavnem odmoru pa so spet dosegli 13 točk zapored in razblinili vse dvome o zmagovalcu. Pet minut in pol dolg strelski post Zlatoroga je s trojko prekinil Dejan Jeftić.

Slovenski predtstavnik se nato ni mogel več prebiti v vodstvo, še najbližje je bil srede zadnje četrtine, ko je Goran Jurak najprej zadel trojko in ublažil zaostanek na -3, nato pa je bil z razdalje uspešen še Matic Maček in tedaj je SPM Shoeters držal le še dve točki zaloge. Gostje so pritiskali, toda magični zasuk se jim ni posrečil.

Pri zmagovalcih je opazno izstopal v Mostarju rojeni kanadski center Dejan Kravić z 22 točkami in 13 skoki, medtem ko so bili Laščani dominantni predvsem pri metu z razdalje, saj so vknjižili kar enajst trojk, dve od njih tudi prvi strelec moštva Danijel Vujasinović z 19 točkami in odličnim izkoristkom (prosti meti 5:6, za dve 4:4, trojke 2:3).

SPM SHOETERS : ZLATOROG 81:73 (52:42, 29:31, 11:21)

SPM Shoeters: Lietmeijer 9, Bouwknecht 10 (5:7), Slagter 8 (1:2), Williams 8 (2:4), Wessels 6 (1:2), Schilder, De Pagter 4, Adriaans, Akerboom 12, Aarts 2, De Vries, Kravić 22 (4:5).

Zlatorog: Jurak 8 (0:2), Jeftić 6 (1:2), Lisica, Grdadolnik, Miklavčič, Maček 3, Krušič 10 (2:2), Vašl 7 (2:2), Abrams 8 (3:4), Vujasinović 19 (5:6), Đekić, Čebašek 12 (1:1).