Ostroge ustavile zmagoviti niz Phoenixa, Udrih z dosežkom sezone

Goran Dragić je ob porazu Phoenixa proti San Antoniu prispeval 18 točk, Beno Udrih pa pri zmagi New Yorka 21 točk.

19. december 2013 08.46
BKN-SAN-ANTONIO-SPURS-V-PHOENIX-SUNS

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so po petih zaporednih zmagah morali priznati premoč moštvu San Antonio Spurs, ki je slavilo s 108:101 (vrhunci v zgornjem videu).

Pri Ostrogah je imel ob odsotnosti prvega organizatorja igre ključno vlogo Argentinec Manu Ginobili, ki je v zadnjih petih minutah dosegel 13 izmed 17 točk svojega moštva, s čimer je San Antonio zaostanek dveh točk (93:95) pretvoril v vodstvo devetih točk (106:97), kar je zadostovalo za 20. zmago v sezoni.

Ginobili je bil na koncu tudi prvi strelec tekme s 24 točkami, ki jim je dodal še 7 podaj, Tim Duncan pa je vknjižil 17 točk in 13 skokov.

Phoenixov udarni dvojec Goran Dragić-Eric Bledoe je tokrat prispeval zgolj 33 točk. Slovenski reprezentant se je ustavil pri 18 točkah (za dve 6:16, za tri 0:2, prosti meti 6:8), Bledsoe pa je dosegel tri manj. Prvi strelec Phoenixa je bil sicer Channing Frye z 22 točkami.

»Presenečen sem bil nad njihovo hitro igro. Takoj po našem košu so žogo podali svojemu organizatorju igre in stekli na našo polovico, s čimer so spremenili naš ritem igre,« je po tekmi dejal Dragić.

San Antonio Spurs so na tretjem mestu zahodne konference (20 zmag in 5 porazov), Phoenix je sedmi (14:10).

Udrihovih 21 točk za zmago New Yorka

New York Knicks so gostovali pri Milwaukeeju in po dveh podaljških zmagali s 107:101 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Pri strelec Kratkohlačnikov je bil Carmelo Anthony, ki je 8 izmed svojih 29 točk dosegel v drugem podaljšku, Beno Udrih pa je v 40 minutah vknjižil 21 točk (za dve 3:5, trojke 5:7), 4 skoke in 5 podaj.

New York je z 8 zmagami in 17 porazi na 12. mestu vzhodne konference, Milwaukee je na zadnjem, petnajstem mestu (5:12).

Miami dobil derbi Vzhoda

Osrednja tekma večera je potekala na Floridi, kjer je branilec naslova Miami na domačem parketu premagal Indiano, vodilno moštvo Vzhoda (97:94).

Gostitelji so tekmo odločili v zadnjih treh minutah, ko sta Chris Bosh in Ray Allen ob zaostanku za tri (89:91) zadela dve zaporedni trojki (95:92), Miami pa vodstva ni več izpustil iz rok.

Pri branilcih naslova so le trije košarkarji presegli mejo desetih točk, prvi strelec je bil Dwyane z 32 točkami, LeBron James jih je dosegel 24, Chris Bosh pa 15. Pri Indiani je bil najučinkovitejši Paul George s 25 točkami.

Indiana ostaja na prvem mestu Vzhoda (20 zmag in 5 porazov), Miami je drugi (19:6).