Ob zmagi Dončić takoj navdušil s 33 točkami in trojnim dvojčkom

Luka Dončić je bil vprašljiv za nastop na prvi tekmi nove sezone v ligi NBA, nato pa je bil glavni igralec ob zmagi Dallasa s 126:119 proti San Antoniu.
Fotografija: Luka Dončić je na parketu prebil le 34 minut, a bil vseeno strelsko zelo uspešen. FOTO: Daniel Dunn/Reuters

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je imel v pripravljalnem obdobju težave z mečno mišico, manjkal je vse od tekme z Realom v Madridu, za začetek nove sezone lige NBA pa je bil nared. Ob zmagi Dallasa s 126:119 proti teksaškim tekmecem San Antoniu je bil prvi zvezdnik na parketu, s 33 točkami je zasenčil debi Victorja Wembanyame in pokazal, da sezono pričenja v izvrstni formi.

Dončić je za Dallas s trojko dosegel prve točke v novi sezoni, a ne iz svojega prvega meta, na uvodu v tekmo je bil izza črte nenatančen. Nato se je ogrel in začel polniti mrežico domačinov, iz igre je metal impresivnih 13/25, izgubil in ukradel je dve žogi, izkazal pa se je v končnici.

Najprej je poskrbel za vodstvo Dallasa, nato dvakrat zaposlil Kyrieja Irvinga in še ukradel žogo, s trojko pol minute pred koncem tekme pa je potrdil zmago Mavericksov. Ustavil se je pri 33 točkah, dodal jim je še 13 skokov in deset podaj. »Vse se začne z našo obrambo. Tri četrtine smo igrali dobro obrambo, še posebej pa v zadnji, ko smo zmago pripeljali domov,« je bil po tekmi jedrnat Dončić. Tokrat je bil tudi Luka zavzet pri obrambnih nalogah, v zadnji četrtini je nekajkrat odlično ustavil igralce San Antonia.

Občinstvu v Frost Centru je nekajkrat zastal dih, ko je svoj repertoar pokazal Victor Wembanyama. FOTO: Chandan Khanna/AFP

Prvič je na parket v ligi NBA stopil tudi prvi izbor nabora, francoski zvezdnik Victor Wembanyama, ki je najprej s trojko in blokado na noge dvignil občinstvo San Antonia, nato pa se je umaknil v senco Dončića. Na Wembanyamo bodo v San Antoniu zelo pazili, na debiju je odigral 23 minut in dosegel 15 točk in 5 skokov, z nekaj prebliski v obrambi pa je pokazal, zakaj ga strokovnjaki v ligi NBA tako zelo cenijo.

Pri Dallasu je Kyrie Irving k zmagi prispeval 22 točk, izkazal se je tudi novinec Dereck Lively II, ki je na položaju centra sicer vstopil s klopi, a vseeno v pol ure igre na debiju dosegel 16 točk in 10 skokov. Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko bo v domači dvorani gostil Brooklyn Nets, slednji so v noči na četrtek s 113:114 izgubili proti Clevelandu.

Liga NBA, izidi:

Houston Rockets: Orlando Magic 86:116
Brooks, VanVleet in Šengun 14; Anthony 20, F. Wagner 19.

Boston Celtics: NY Knicks 108:104
Tatum 34, Porzingis 30; Quickley in Barrett 24.

Washington Wizards: Indiana Pacers 120:143
Kuzma 25, Poole 18; Brown 24, Haliburton 20.

Atlanta Hawks: Charlotte Hornets 110:116
Young 23, Johnson 21; Washington 25, Rozier 24.

Minnesota Timberwolves: Toronto Raptors 94:97
Edwards 26, Towns 19; Schroder 22, Anunoby 20.

Detroit Pistons: Miami Heat 102:103
Cunningham 30, Duren 17; Adebayo 22, Butler 19.

Cleveland Cavaliers : Brooklyn Nets 114:113
Mitchell in Strus 27; Thomas 36, Bridges 20.

New Orleans Pelicans : Memphis Grizzlies 111:104
McCollum 24, Williamson 23; Bane 31, Tilman in Smart 17.

Oklahoma City Thunder : Chicago Bulls 124:104
Gilgeous-Alexander 31, Giddey in Williams 16; DeRozan 20, LaVine 16.

Sacramento Kings: Utah Jazz 130:114
Barnes 33, Sabonis 22; Clarkson 24, Markkanen 19.

Portland Trail Blazers: LA Clippers 111:123
Brogdon 20, Simons 18; George 27. Leonard 20.

Dallas Mavericks : San Antonio Spurs 126:119
Dončić 33, 13 skokov in 10 asistenc v 34 minutah, Irving 22; Vassell 23, Johnson 17.