1. SNL: Čeh v sodnikovem dodatku s prvencem pokvaril završko veselico

V prvi tekmi 17. kola domačega prvoligaškega tekmovanja sta se Zavrč in Krško razšla brez zmagovalca (1:1).

06. november 2015 23.13
lvu nogomet
J. P., Delo.si

Zavrč - Nogometaši Zavrča so bili v prvem dvoboju 17. kola slovenskega prvoligaškega tekmovanja na pragu osme zmage v sezoni, a so se naposled morali zadovoljiti s točko v obračunu s predzadnjim Krškim. Gostje so namreč na končnih 1:1 izenačili v tretji minuti sodnikovega dodatka in tako preprečili, da bi se Zavrč vsaj za kratek čas na razpredelnici točkovno poravnal z glavnimi Olimpijinimi izzivalci Mariborom, Domžalami in Gorico, ki jih dvoboji čakajo v nedeljo.

Za goste je bila današnja točka vredna še več, saj so se do nje dokopali z igralcem manj na igrišču, v 69. minuti je moral namreč predčasno pod prho Jure Petric. Ta je na robu kazenskega prostora zrušil Veljka Batrovića in je kot zadnji igralec v obrambi Krškega seveda pordečel.

Deset minut pozneje so številčno prednost domači izkoristili. Španski zvezdnik Albert Riera je z odlično podajo našel Batrovića, njegov poskus je tekmečeva obramba še blokirala, odbito žogo pa je neoviran prek golove črte pospravil Lovro Cvek. In ko je že dišalo po tem, da bodo vse tri točke ostale v Zavrču, je veselje skvaril rezervist Krškega Tim Čeh, ki je v tretji minuti sodnikovega dodatka preigral domačega branilca in žogo poslal za hrbet Pavola Bajze. Zanj to ni bil zgolj prvi zadetek v sezoni, temveč tudi sicer v prvi ligi.

ZAVRČ : KRŠKO 1:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 500, sodnik Obrenović (Ljubljana).

Strelca: 1:0 - Cvek (79.), 1:1 - Čeh (90+3.).

Zavrč: Bajza, Glavina, Cvek, Rogač, Riera, Matjašič (od 67. Muslimović), Datković, Pihler, Novoselec, Batrović (od 95. Glavica), Kokorović (od 46. Polić).

Krško: Zalokar, Petric, Volarič (od 61. Čeh), Jurečič (od 86. Petranič), Poljanec, Sikošek, Štefanac, Pavić, Perković, Jakolić (od 72. Kožar), Žinko.

Rumeni kartoni: Kokorović, Novoselec, Cvek; Sikošek, Zalokar, Čeh.

Rdeč karton: Petric (69.).