1. SNL: Celjani ujeli Maribor in Koper, Mura ostaja na dnu lestvice

Nogometaši Mure v domačem prvenstvu še naprej ne najdejo pravega ritma, tokrat so z 1:0 klonili proti Celju.

12. avgust 2012 14.56
12. avgust 2012 17.00
D. O., Delo.si

Ljubljana - Tudi po odigranem petem kolu domačega nogometna prvenstva ostajajo nogometaši Mure še naprej pri eni sami osvojeni točki in zasedajo samo dno lestvice. Tokrat so morali priznati premoč Celjanom, ki so prišli do zmage z 1:0.

Domžalčani, ki so izgubili obe domači tekmi, se v tej sezoni očitno precej bolje znajdejo na gostovanjih, saj so na tretjem prišli še do tretje zmage. Po uspehih v Ljubljani in Kidričevem so namreč danes v petem kolu domačega prvenstva tri točke osvojili še v Kranju. Edini zadetek na tekmi je dosegel Rudi Požeg Vancaš.

Aluminij diha za ovratnik Olimpiji

Še naprej pa pozitivno preseneča tudi novice v ligi Aluminij, saj je z zmago nad Gorico prišel do novih treh točk in že diha za ovratnik Olimpiji, ki ima le točko več. Pri domačih je v konici napada zaigral tudi nova okrepitev Adnan Bešić, ki pa ni prišel do izraza. Gledalci v Kidričevem so pričakovali več od nogometa, ki pa je bil v prvem polčasu neatraktiven.

Bolj živahno je bilo že v uvodnih minutah drugega dela tekme, saj je domače gledalce že v drugi minuti  šokiral Dejan Žigon, ki je dobil žogo na robu kazenskega prostora in premagal nemočnega vratarja Murka. Po vstopu izkušenega Marka Kmetca je domači napad oživel in prav Kmetec je bil strelec izenačujočega zadetka, ko je predložek Tomaža Kožarja z desne strani z nogo preusmeril v mrežo, piše STA.

Šest minut pred koncem pa je za veliko veselje domačih navijačev poskrbel Robert Kurež, ki je s strelom z dvajsetih metrov žogo poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Vasja Simčiča.

Mura srečno v Evropi, doma katastrofalno

Sobočani še kar vztrajajo v kvalifikacijah za evropsko ligo, kjer jih v zadnjem krogu čaka sloviti Lazio, v domačem prvenstvu pa jim nikakor ne steče. Po točki v uvodnem krogu so zdaj nanizali že četrti zaporedni poraz, s katerim ostajajo prikovani na dno prvenstvene lestvice.

Celjani so že v drugi minuti zapravili izvrstno priložnost za vodstvo, ko se je Roman Bezjak znašel sam pred Filipom Drakovićem, a je bil slednji zmagovalec medsebojnega dvoboja.Streli proti enim in drugi vratom so si v odprti predstavi nato kar sledili, posebej so bili v teh trenutkih aktivni Sobočani, najnevarnejši pa je bil Mate Eterović v 14. minuti, ko so Celjani žogo izbili z golove črte. Podobno je bilo na drugi strani v 24. minuti po poskusu Iztoka Močivnika.

Uvod drugega polčasa je bil povsem v domeni Celjanov, ki soveliko streljali, tako da je bilo le še vprašanje časa, kdaj se bo mreža Mure zatresla. V nadaljevanju pa so gostje le vzpostavili ravnotežje na igrišču, kljub temu pa v 74. minuti do strela prišel rezervist Bilali Lutfi, a je bil spet na mestu Draković. Zasluženo vodstvo pa je gostiteljem v 81. minuti priigral Blaž Vrhovec, še piše STA. Ta je videl, da Draković znova stoji malce preveč iz svojega gola, tako da je z lobom dosegel pravi "evrogol" z leve strani. Ta zadetek je tudi odločil tekmo, čeprav je ob koncu Mura v napadu zaigrala s štirimi igralci.