1. SNL: Domžalčani prepričljivo slavili proti Radomljam

Nogometaši Domžal so v 26. kolu državnega prvenstva premagali Radomlje s 3:0.

04. april 2015 00.02
nogomet

Radomlje - V slovenskem državnem prvenstvu je danes potekala prva tekma 26. kola med Radomljami in Domžalami, ki so ga slednje dobile s 3:0 in se začasno povzpele na drugo mesto.

Domžalčani so hitro prevzeli pobudo na igrišču in si ustvarili nekaj polpriložnosti, najbližje golu sta bila Žan Majer in Matic Črnic v 22. minuti, vendar se izid ni spremenil.

Gostujoče moštvo je svojo premoč izkoristilo v 27. minuti. Vratar Radomelj Vjekoslav Andrić je ob strelu Alena Ožbolta žogo le odbil, pri njej je bil prvi Slobodan Vuk, ki ga je nepravilno ustavil Rok Jazbec in Domžalčani so imeli na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Črnic in premagal Andrića.

Domžalski nogometaši so v 35. minuti podvojili svoje vodstvo, ko je bil Juninho na pravem mestu po strelu Vuka in je odbito žogo iz bližine potisnil v mrežo.

Radomljani so si v nadaljevanju le pripravili nekaj strelov na gol, toda Luka Cerar in Jure Balkovec nista resneje ogrozila vrat domžalskega vratarja Nejca Vidmarja, ki je branil na jubilejni 150. tekmi državnega prvenstva.

Vidmar je svoj jubilej polepšal z nedotaknjeno mrežo, njegovi soigralci pa so v zadnji minuti rednega dela zadeli še tretjič. Strelec je bil Benjamin Morel, ki je z glavo izkoristil podajo Dejana Trajkovskega.

Domžale bodo v naslednjem kolu gostile Olimpijo (11. april), Radomlje pa bodo gostovale pri Krki (12. april).