1. SNL: Domžalčani z zmago prehiteli Goričane

Domžale so v 15. kolu državnega prvenstva z 1:0 premagale Gorico in se povzpele na drugo mesto. Krka premagala Krško.

25. oktober 2015 15.40
25. oktober 2015 15.48
M. Ž., Delo.si, STA

Nova Gorica - Nogometaši Domžal so v 15. kolu državnega prvenstva v Novi Gorici premagali oslabljeno Gorico z 1:0 in jo prehiteli na drugem mestu.

Domači trener Milan Srebrnič je imel velike težave pri sestavi začetne postave, saj ni mogel računati na kapetana Alena Jogana, Blessinga Elekeja, Marshala Johnsona, Miho Gregoriča in Amela Džuzdanovića.

Po začetnem otipavanju, ko so bili več pri žogi gostujoči nogometaši, so domačini vzpostavili ravnotežje, do prve priložnosti pa so vseeno prišli Domžalčani. Za strel od daleč se je v 18. minuti odločil Lucas Mario Horvat, vendar je bil Gregor Sorčan na mestu. Dve minuti pozneje sta kombinirala Horvat in Slobodan Vuk, sledila je podaja v kazenski prostor, Horvat pa je bil za las prekratek. Domžale so spet prevzele pobudo, imele več od igre, vendar se domača mreža ni zatresla. Prav ob koncu 45 minute so do prve prave priložnosti prišli tudi Goričani. Na levi strani je lepo preigraval Marko Nunić, sprožil strel proti vratom Nejca Vidmarja, ki je njegov strel ubranil.

Drugi polčas so bolje začeli novogoriški nogometaši, ki so bili bolj nevaren nasprotnik. Dvakrat je s strelom od daleč poskusil Matija Škarabot. V 59. minuti je vratarja gostov skušal premagati Dino Martinović, pred golovo črto Domžal je žogo odbil Dejan Trajkovski, ki je zaustavil tudi nevarno akcijo domačih po levi strani minuto pozneje. Gostje so dvakrat zapretili preko Benjamina Morela, obakrat brez resne nevarnosti, da bi goriški nogometaši v prvoligaški konkurenci prejeli tisoči zadetek. Pred vrati Domžal je bilo vroče še v 75. minuti, ko sta poskusila Škarabot, nato pa v isti akciji še Nunić.

Kar ni uspelo domačim nogometašem, je v 83. minuti uspelo Mihi Blažiču. Nejc Skubic je z leve strani izvajal prosti strel, podal visoko žogo v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Blažič in s svojim prvim zadetkom v letošnji sezoni premagal nemočnega Grego Sorčana. Z zmago so Domžale na drugem mestu prvenstvene lestvice prehitele Gorico.

Krka boljša od Krškega

Novo mesto - Nogometaši Krke so na domačem štadionu Portoval premagali Krško z 2:0. Na začetku tekme so imeli več od igre gostje, vendar njihovi napadi niso obrodili sadov. Streli Gregorja Sikoška, Luke Žinka in Žige Jurečiča niso predstavljali resne nevarnosti za vratarja Miodraga Mitrovića, zato pa je bil v 17. minuti po lepi podaji Josipa Fučka z desne strani v kazenskem prostoru gostov najbolj spreten Filip Dangubić, ki je premagal nemočnega Marka Zalokarja. Za 20-letnega Hrvata, ki je pred letošnjo sezono prišel iz NK Rijeka, je bil to prvi gol v slovenski prvi ligi.

Osem minut pozneje so tudi Krčani izvedli lepo akcijo, ki jo je Luka Volarič sicer uspešno zaključil, vendar je bil v prepovedanem položaju. Novomeščani so imeli lepo priložnost, da bi povišali svoje vodstvo v 30. minuti, ko je s približno 25 metrov proti vratom gostov streljal Dejan Majstorović, Zalokar je žogo odbil, Nana Addo Welbeck pa se po odbiti žogi ni najbolje znašel.

Drugi polčas so bolje začeli domači nogometaši, ki so v prvih petih minutah dvakrat streljali v okvir vrat Krškega, vendar je Zalokar ubranil Žige Kastrevca in nato še Dangubića, ko je žogo odbil v kot. Krčani so v drugem polčasu prvič resneje zapretili šele v 60. minuti, ko je proti vratom domačih streljal David Bučar, ki je tri minute pred tem zamenjal Dejana Urbanč, njegov strel pa je bil lahek plen za Mitrovića. Vratar domačih je šest minut pozneje brez težav ukrotil tudi poskus z glavo Marka Perkovića. Le dve minuti pozneje se je v priložnosti znašel Miran Perić, izkazala pa se je gostujoča obramba, ki je njegov strel odbila v kot.

Tudi v zadnjih petnajstih minutah tekme si ekipi nista priigrali kakšnih resnejših priložnosti za spremembo izida. Štiri minute pred koncem rednega dela igre je po predložku Marka Jakolića z desne strani z glavo streljal Luka Volarič, vendar neposredno v Mitrovića. V tretji minuti sodnikovega podaljška pa je končni izid po akciji Perića in podaji Welbecka z neposredne bližine postavil Enes Novinić.