1. SNL: Domžale remizirale v Celju, v Gorici brez zadetkov (VIDEO)

Nogometaši Domžal so remizirali v Celju in (najmanj) do nedelje prehiteli Olimpijo na drugem mestu lestvice. Gorica : Koper 0:0.

01. april 2017 17.39
Nogomet Domžale Celje
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Celje - S tekmo med Celjem in Domžalami se je začel 27. krog prve slovenske nogometne lige.

Celje : Domžale 1:1 (0:0)

Stadion Arena Petrol, gledalcev 500, sodniki: Kajtazović, Žunič in Brezar (vsi Kranj).
Strelca: 0:1 Firer (56./11 m), 1:1 Džinić (90.).
Celje: Kotnik, Vidmajer, Hadžić (od 75. Travner), Džinić, Barišić, Pišek, Cvek, Cvijanović, Podlogar (od 62. Volaš), Požeg Vancaš (od 59. Belić), Lupeta.
Domžale: Milić, Širok, Halilović, Elsner, Brachi, Žinko, Batrović (od 80. Dobrovoljc), Žužek (od 68. Husmani), Repas, Franjić (od 54. Volarič), Firer.
Rumeni kartoni: Hadžić, Barišić, Travner, Cvijanović; Žinko, Širok, Elsner, Brachi.
Rdeči karton: /.

Celjani so v spomladanskem delu še naprej neporaženi. Niz jim je uspelo nadaljevati po poznem zadetku Elvedina Džinića, ki jim je prinesel točko, ne pa tudi napredovanja na četrto mesto. Domžalčani pa so se točkovno izenačili z drugouvrščeno Olimpijo, ko jo v nedeljo čaka gostovanje v Kidričevem.

Gledalci so v prvem polčasu videli dokaj enakovredno predstavo, ki je ponudila nekaj priložnosti, najlepšo pa je v 22. minuti zapravil Petar Franjić, ki je sam stekel proti Maticu Kotniku, a je bil celjski vratar uspešnejši v medsebojnem dvoboju. Domžalčani so sicer prvič zagrozili že v drugi minuti, ko je Veljko Batrović iz bližine streljal z glavo, a je bil tudi takrat Kotnik na mestu.

Celjani so tudi imeli nekaj obetavnih akcij, še najbolj vroče pred domžalskimi vrati pa je bilo v 31. minuti, ko je z leve strani na oddaljeno vratnico podal Rudi Požeg Vancaš, Jucie Lupeta je žogo poslal pred vrata, kjer sta v rahli zmedi nato poskušala tako Lupeta kot Matej Podlogar, toda žoge jima iz neposredne bližine ni uspelo poslati čez golovo črto.

V drugem polčasu so v 54. minuti najprej zagrozili Domžalčani prek Alvara Brachija, le malce zatem pa so kranjski sodniki dosodili enajstmetrovko za goste, ko je Goran Cvijanović ob podaji iz kota v kazenskem prostoru držal Denisa Halilovića. Zanesljiv strelec z bele točke je bil Ivan Firer, ki je tako dosegel svoj prvi prvenstveni gol v domžalskem dresu.

Celjani so bili v drugem polčasu prvič nevarni v 69. minuti, ko je Dalibor Volaš s približno 15 metrov sprožil po tleh, Dejan Milić pa je žogo brez večjih težav ustavil. Zatem pa ekipi nista prišli do nevarnih akcij, le v 88. minuti je Elvedin Džinić nekoliko nespretno posredoval in streljal proti svojemu golu, avtogol pa je preprečil Kotnik.

Ko je že kazalo na zmago Domžal, pa je v prvi minuti sodniškega dodatka prav Džinić Celjanom zagotovil točko, ko se je najbolje znašel v gneči pred Milićem po prostem strelu z leve strani in podaji Gorana Cvijanovića.

Celjani bodo v 28. krogu prihodnjo nedeljo gostili Olimpijo, Domžalčani pa bodo dan prej gostje Radomelj.

Gorica : Koper 0:0 (0:0)

Športni park, sodniki: Balažič (Ljubljana), Kordež (Maribor) in Kovačič (Preserje).
Strelci: /.
Gorica: Sorčan, Škarabot, Celcer, Boben, Gregorič, Kapić, Grudina, Kolenc (od 46. Žigon), Osuji, Burgić, Filipović (od 70. Nagode).
Koper: Antolović, Pučko, Datković, Gregov, Horvat, Pranjić, Kokorović, Hodžić (od 63. Krivičić), Ibričić (od 89. Park), Pekuson, Križman.
Rumeni kartoni: Gregorič, Boben; Hodžić, Pučko.

Koprčani se na Goriškem v zadnjih letih dobro znajdejo. Tam so neporaženi že od oktobra 2013, niz pa so nadaljevali tudi danes, ko se je goriško-koprski obračun končal brez zadetkov. Novogoričani ostajajo na četrtem mestu s šestimi točkami zaostanka za Olimpijo in Domžalami ter dvema prednostmi pred Celjem. Koprčani, ki imajo v sezoni po devet porazov, zmag in neodločenih izidov, so šesti s petimi točkami zaostanka za Novogoričani.

V dokaj previdnem prvem polčasu si ekipi nista priigrali veliko pravih priložnosti. Malce konkretnejši pri tem so bili gostitelji, velja omeniti predvsem akciji Andrije Filipovića, in sicer v deveti minuti, ko je poskušal z glavo, a Marijanu Antoloviću ni povzročil težav, in v 29. minuti, ko je koprskega čuvaja poskusil premagati z lobom, a je bil ta previsok, tako da je žoga končala za vrati.

Koprčani, ki so imeli prvo priložnost v peti minuti, ko je strel Danijela Pranjića obranil Grega Sorčan, pa so bili najnevarnejši v 44. minuti, ko je s 25 metrov sprožil Nermin Hodžić in le za malo zgrešil cilj. Kozlički so izjemno priložnost zapravili tudi v uvodu drugega polčasa, ko se je Senijad Ibričić znašel sam pred goriškim čuvajem mreže po napaki Matije Bobna (ta je z glavo poskušal podati svojemu vratarju), a je Sorčan dobro posredoval.

V 62. minuti so koprsko obrambo izigrali Novogoričani, natančneje Dejan Žigon, ki je podal za hrbet koprskih branilcev do Mirana Burgića, ki pa je žogo poslal čez vrata. V 64. minuti je Bede Osuji poskusil z glavo, toda Antolović ni imel veliko dela. V 84. minuti je Miran Burgić po kotu prišel do strela z glavo, a je bil Antolović na mestu, tako kot tudi minuto pozneje po Žigonovem slabem strelu iz obrata.

Novogoričani bodo v 28. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Kidričevem, Koprčani pa bodo dan prej gostili Maribor.