1. SNL: Eleke s prvencem pomagal Olimpiji do zmage na Portovalu, Mariboru tri točke v Novi Gorici

Vodilna Olimpija je v 27. kolu zmagala na gostovanju pri Krki z 2:0, Maribor pa je v gosteh premagal Gorico z 2:0.

02. april 2016 16.03
02. april 2016 17.00
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Novo mesto - Po končanem reprezentančnem premoru so spet zaživele zelenice v slovenskem državnem prvenstvu. Vodilna Olimpija je na tekmi 27. kola zmagala na gostovanju v Novem mestu z 2:0 in se utrdila na vrhu.

Olimpija je drugič v tej sezoni zmagala na Portovalu. Za Ljubljančane je prvi gol dosegel Miroslav Radović v 21.  minuti, drugega pa Blessing Eleke v 60. minuti, s čimer je le dočakal svoj prvi gol za Olimpijo.

Po izenačenem uvodu tekme, v katerem so si oboji priigrali nekaj strelov, so v 21. minuti povedli Ljubljančani. Po protinapadu je Miha Zajc z leve strani podal na desno do Darijana Matića, ta pa v sredino do Miroslava Radovića, ki je žogo le potisnil v mrežo. Tri minute zatem je Zajc z lepim strelom zatresel okvir vrat, do odbite žoge je prišel Rok Kronaveter, zadel, a bil v prepovedanem položaju. Krka se je sicer trudila izenačiti, vendar si pravih priložnosti ni priigrala.

V drugem polčasu se je hitro poškodoval Julius Wobay, ki ga je zamenjal Blessing Eleke. Prav draga Olimpijina okrepitev pa je poskrbela za podvojitev prednosti. Po Zajčevi podaji iz kota je mladi Nigerijec visoko skočil in v 60. minuti z glavo dosegel svoj prvenec za Ljubljančane in 13. zadetek v sezoni. Novomeščani so bili blizu znižanja zaostanka v 64. minuti, ko je Luka Majcen zatresel vratnico. To pa je bila ob dokaj izenačeni igri tudi zadnja prava priložnost na tekmi.

Ekipi bosta naslednji tekmi igrali že v sredo, Krka bo gostila Rudar, Olimpija pa gostovala v Novi Gorici.

Mariborčani v drugem polčasu strli odpor Gorice

Nova Gorica - Danes je bil uspešen tudi drugouvrščeni Maribor, ki je premagal Gorico z 2:0 in ohranil štiri točke zaostanka za Olimpijo. Oba gola je dosegel Jean-Philippe Mendy.

Štajerci so bili občutno boljši od Novogoričanov, vendar pa v prvem polčasu niso našli poti mimo vratarja Grege Sorčana.

V 14. minuti je Damjan Bohar sprožil s šestih metrov, a nastreljal Alena Jogana. Šest minut kasneje je Marcos Tavares poskusil z leve strani, a je Sorčan dobro posredoval in žogo odbil v vratnico. Mariborčani so bili nevarni še v 23. minuti, ko je Željko Filipović ukradel žogo in se s samostojnim prodorom prebil v nasprotnikov kazenski prostor, vendar pa žogo poslal mimo vrat. Prvi polčas se je končal brez golov, razmerje strelov je bilo 14:7 za goste.

Mariborčani so v nadaljevanju le strli odpor Gorice. Prvi gol so dosegli v 59. minuti, ko je Mendy preigraval v kazenskem prostoru in z levico zadel v desni spodnji kot. Isti igralec je bil uspešen še v 70. minuti. Takrat sta si Tavares in Mitja Viler izmenjala dvojno podajo, slednjemu je žoga ušla v kazenski prostor, kjer pa jo je pričakal Mendy in jo poslal za hrbet Sorčana.

Maribor bo v naslednjem kolu gostoval pri Zavrču, Gorica pa bo gostila Olimpijo. Obe tekmi bosta 6. aprila.