1. SNL: Fajić in Bohar poskrbela za preobrat v Fazaneriji

V osmem kolu državnega prvenstva je tudi Mura prišla do prve zmage, saj so pred domačimi navijači ugnali Triglav (2:1).

02. september 2012 15.00
02. september 2012 17.02
D. O., Delo.si
Murska Sobota - Nogometaši Mure so bili z eno samo osvojeno točko po sedmih krogih na samem dnu lestvice, v osmem kolu pa so le uspeli razveseliti svoje navijače in kranjski Triglav ugnali z 2:1.

Mura je tokrat nastopila s kapetanom Fabijanom Cipotom. Po dobrih 20 minutah otipavanja so prvi nevarneje ogrozili tekmečeva vrata gosti, strela Ajdina Redžića in Dragana Ovčine pa nista mogla presenetiti zanesljivega Filipa Drakovića. Po podaji Mateja Eterovića z desne strani je v 32. minuti prišlo do neprijetnega trčenja Nusmirja Fajića in Darjana Curanovića, domači napadalec pa jo je srečno odnesel in se vrnil na igrišče.

Gosti so v zadnjih desetih minutah prvega polčasa prišli do velike priložnosti, vendar je Draković dvakrat zaustavil strela Anžeta Jelarja. Prvi strel domačih v okvir Triglavovih vrat je v 36. sprožil Arpad Vaš, ki je sprožil preko glave, a le v naročje dobro postavljenega Curanovića, piše STA. Sledile so zadnje razburljive minute, ko je Matej Poplatnik zapravil veliko priložnost za Triglav s strelom čez gol, na drugi strani pa je ob poskusih Erika Janže in Fajića dobro posredoval kranjski vratar. Pokorn je v izdihljajih prvega polčasa še enkrat nevarno streljal, Draković pa znova uspešno posredoval.

Tudi v nadaljevanju so do prve priložnosti prišli gosti, močan strel Redžića pa je Draković obranil, kakor tudi strela Dinnyuya Kongnyuya in Edvina Zolića v 52. minuti. Naslednje priložnosti pa gosti niso zapravili in so si prek nevarnega Jelarja priigrali vodstvo. Jelar se je mojstrsko otresel Cipota, pritekel pred vratarja Drakovića in rutinirano zadel levi spodnji kot. V obdobju, ko so Kranjčani povsem nadzorovali igro, so domači v 66. minuti izenačili.

V hitrem protinapadu je Vaš poslal uporabno globinsko žogo, v prazen prostor je stekel Fajić, ki je bil prehiter za gostujočo obrambo in nad Curanovićem poslal žogo v mrežo. Petnajst minut pred koncem so domači prišli do popolnega preobrata. Po lepi podaji Dragana Jelića je z glavo zadel Damjan Bohar. Isti igralec bi lahko postavil piko na i v 79. minuti, potem ko je po podaji Vaša že premagal vratarja Triglava, a je goste rešila vratnica. Tako so Sobočani trepetali še dobrih deset minut, nato pa je Fazanerija le slavila težko pričakovano prvo prvenstveno zmago.