1. SNL: Krka in Rudar brez zmagovalca

Nogometaši Krke in Rudarja so se v tekmi 15. kola Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

26. oktober 2014 17.46
acr*Nogomet
G. L., Delo.si

Novo mesto - Podobno kot v njunih zadnjih dveh medsebojnih obračunih v Novem mestu, se je tudi današnja tekma 15. kola Prve lige Telekom Slovenije med Krko in velenjskim Rudarjem končala neodločeno (1:1). Domačim je sicer dolgo kazalo na zmago, a so knapi le uspeli izenačiti.

Že od samega začetka je bolje kazalo domačim, ki so imeli nekaj polpriložnosti, v 28. minuti pa jim je vendarle uspelo povesti. Podajo Welbecka-Maseka, ki je prišel do žoge na sredini igrišča, je v zadetek pretvoril Marin Perić. Gostje so imeli najlepšo priložnost za izenačenje pet minut pozneje, ko se je pred domačim vratarjem Tomislavom Perinom sam znašel Ivan Firer, a preveč okleval in Perinu omogočil obrambo.

V nadaljevanju so Velenjčani prevzeli pobudo na terenu, igro je poživil predvsem Damjan Trifković, a zadetka ni dosegel. V 76. minuti pa so se napadi knapov vendarle obrestovali. Podajo iz kota je izkoristil nekdanji branilec Maribora Elvedin Džinić. Po prejetem zadetku so nekoliko aktivneje znova začeli igrati tudi domači, a do novega zadetka niso prišli in končalo se je z izidom 1:1.

V naslednjem krogu bodo Velenjčani 2. novembra doma igrali proti Goričanom, Krka bo isti dan gostovala v Kopru.

1. SNL, 15. kolo

Krka - Rudar Velenje 1:1 (1:0)

Stadion Portoval, gledalcev 300, sodniki: Žganec (Ljubljana), Klančnik (Slovenj Gradec), Mikača (Višnja Gora).

Strelca: 1:0 Perić (28.), 1:1 Džinić (76.).

Krka: Pelin, Žižić, Vučkić, Buden, Rašić, Šaban, Dežmar, Welbeck-Maseko, Palić, Fuček, Perić (od 63. Kastrevec).

Rudar: Rozman, Knezović, Džinić, Klinar, Jahić (od 72. Krefl), Stjepanović (od 73. Bolha), Črnčič, Plesec (od 46. Trifkovič), Babić, Kocić, Firer.

Rumeni kartoni: Perić, Palić, Kastrevc, Buden; Firer, Krefl.