1. SNL: Krka v finišu zapravila dva gola prednosti

V dvoboju moštev z dna razpredelnice sta se Krka, ki je do 87. minute vodila z 2:0, in Celje razšla brez zmagovalca.

14. maj 2014 22.21
regent nogomet
J. P., Delo.si

Novo mesto - 34. kolo slovenskega nogometnega prvoligaškega tekmovanja je zapečatil dvoboj moštev z dna razpredelnice, ki sta se razšla brez zmagovalca, z 2:2 (1:0). Vendar pa za izgubljenima točkama lahko žaluje Krka, ki je še do 87. minute obračuna s Celjem vodila z 2:0, v končnici pa dovolila, da se je njena mreža dvakrat zatresla.

Vse tri prejšnje medsebojne tekme v sezoni so dobili Celjani, ki pa so tokrat do zadnjega lovili točko. Prvič je moral vratar Amel Mujčinović po žogo v mrežo v 36. minuti, ko je prekaljeni Saša Ranić izkoristil mojstrsko visoko podajo Maria Carevića. Novomeščani bi lahko povišali prednost še pred odhodom na odmor, a je Anže Košnik zatresel le vratnico.

V drugem delu so se najprej v priložnosti znašli gostje. V 70. minuti so si namreč po prekršku v kazenskem prostoru nad Maticem Žitkom priigrali enajstmetrovko, a je poskus Benjamina Verbiča Matko Obradović ubranil. Nespretnost Celjanov je v 83. minuti kaznoval Carević z golom z levico neposredno iz kota.

Dišalo je torej že po zmagi Krke, a se ni izšlo. V 87. minuti so gostje še drugič dobili priložnost z bele točke po prekršku Obradovića nad Verbičem. Tokrat je poskusil kapetan Sebastjan Gobec in bil natančen. Že v naslednjem napadu pa se je Verbič oddolžil za zgrešeno enajstmetrovko, potem ko je Obradović najprej ubranil nemogoče.

Krka : Celje 2:2 (1:0)

Štadion Portoval, gledalcev 400, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelci: 1:0 - Ranič (36.), 2:0 - Carević (83.), 2:1-  Gobec (87., 11-m.), 2:2 - Verbič (88.).

Krka: Obradović, Buden, Košnik (od 46. Krljanović), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić (od 79. Ejup), Perić, Carević, Zeljković, Kastrevec, Ranić (od 80. Mojstrović).

Celje: Mujčinović, Vrhovec, Centrih, Verbič, Gobec, Miškić, Žagar-Knez, Žitko (od 88. Vasov), Zajc, Vidmajer (od 63. Žurej), Rajsel (od 79. Jovanović).