1. SNL: Krka v Ljudskem vrtu do velike točke, Gorica slavila v Kopru

Nogometaši Maribora so v 8. kolu DP igrali neodločeno s Krko (2:2). Trenersko mesto bo prevzel Krunoslav Jurčić.

29. avgust 2015 14.45
29. avgust 2015 17.45
ace-Nogomet

Maribor - Nogometaši Maribora so v 8. kolu državnega prvenstva doživeli novo razočaranje, saj so v Ljudskem vrtu proti Krki osvojili le točko (2:2). Vodilna Gorica je premagala Koper (3:1) in ima pred branilci naslova že devet točk prednosti.

Mariborčane je na domači tekmi še zadnjič vodil začasni trener Saša Gajser, na tribunah Ljudskega vrta pa je bil prisoten novi glavni trener Krunoslav Jurčić, ki bo ekipo prvič vodil 12. septembra v Novi Gorici.

Dvoboj v Ljudskem vrtu so bolje začeli gostje, ki so v osmi minuti dosegli vodilni gol. Aleš Mertelj si je na svoji polovici privoščil veliko napako in slabo podal proti svojim branilcem, žogo je prestregel Nana Addo Welbeck-Maseko in s strelom po tleh premagal Jasmina Handanovića.

V nadaljevanju polčasa so več pokazali Mariborčani. V 14. minuti se je Agim Ibraimi sam znašel pred golom Krke, vendar se je izkazal vratar Miodrag Mitrović, ta pa je dobro posredoval tudi v 25. minuti in ustavil strel Marcosa Tavaresa.

Gostitelji so svojo premoč izkoristili v 43. minuti, ko je po podaji Dareta Vršiča zadel francoski napadalec Jean-Philippe Mendy in postavil izid polčasa (1:1).

Maribor je v drugem polčasu stopnjeval pritisk. Prvo večjo priložnost je imel Marcos Tavares v 59. minuti, ki je po napaki novomeških igralcev sprožil z leve strani, veselje pa mu je preprečil Mitrović.

Štajersko moštvo je le minuto kasneje povedlo z 2:1. Strelec je bil Agim Ibraimi, ki je izvedel prosti strel in s 25 metrov natančno meril v zgornji levi kot, s čimer si je pripravil imenitno darilo za svoj 27. rojstni dan.

Mariborčani so imeli vse stvari v svojih rokah in vodili vse do 85. minute, nato pa doživeli hladen tuš. Gostje so imeli na voljo udarec iz kota, ki ga je izvedel Josip Fuček, podajo pa je v gol spremenil Alen Vučkić in svoji ekipi priboril točko.

Goričani do sedme zmage

Vodilna Gorica je gostovala pri oslabljenem Kopru in zmagala s 3:1, kar je njena sedma prvenstvena zmaga.

Gostitelji so proti prvouvrščeni ekipi igrali brez kaznovanega Damirja Hadžića, obolelega kapetana Ivice Guberca ter poškodovanih Gorana Galešića in Mateja Palčiča, kar se jim je zelo poznalo.

Goričani so povedli v 33. minuti, ko se je v gneči pred koprskim golom najbolje znašel Blessing Eleke in zadel za 1:0.

Gostje so svojo prednost podvojili v 61. minuti. Amel Džuzdanović je po uspešnem preigravanju nesebično podal Miranu Burgiću, ta pa je opravil z vratarjem Vasjo Simčičem in žogo poslal v mrežo.

Gostujoči nogometaši so zmago potrdili v 84. minuti, ko je Eleke dosegel svoj sedmi prvenstveni gol v sezoni, domačini pa so častni gol dosegli v 87. minuti prek Josipa Ivančića.