1. SNL: Olimpija po porazu v Ljudskem vrtu ogrozila drugo mesto

Nogometaši Maribora so v 34. kolu na velikem derbiju v Ljudskem vrtu ugnali Olimpijo s 3:2 in še potrdili naslov prvakov.

12. maj 2012 12.47
12. maj 2012 21.54
D. O., Delo.si

Ljubljana - V samem finišu domačega nogometna prvenstva se bije ogorčen boj za končno drugo mesto. Spodrsljaj so si danes privoščili nogometaši Olimpije, ki so se na večnem derbiju v Ljudskem vrtu pomerili z vodilnim Mariborom in po ogorčenem boju klonili s 3:2. Vijoličasi imajo pred zmaji sedaj že debelih 22 točk prednosti.

Na nasprotni strani pa prednost zeleno-belih na drugem mestu pred Luko Koper, ki je danes prišla do pomembnih treh točk proti Rudarju, sedaj znaša le še tri točke, vse bližje je tudi Mura, ki je bila tokrat boljša od Domžal (2:1).

Dvoboj Nafte in Hit Gorice se je končal brez zmagovalca (1:1), do velike zmage pa so danes prišli tudi Triglavani, ki so v napetem obračunu na stadionu v Kranju na koncu vendarle s 4:3 ugnali Celjane in tako napravil velik korak naprej k obstanku v elitni druščini. Mož odločitve je bil Blaž Šujica, ki je v 85. minuti zadel za končno zmago Gorenjcev.

Razpoloženi Velikonja hitro zagrozil

Že v 5. minuti je Etien Velikonja s strelom s 16 metrov ogrel dlani Elvisa Džafića. V 19. minuti so imeli gosti najlepšo priložnost. Najprej je najboljši strelec slovenske lige Dare Vršič z bližine streljal z glavo, Marko Pridigar je žogo odbil le do Filipa Valenčiča, ki pa jo je poslal mimo gola.

V 32. minuti so se domači veselili, gostje pa nasprotovali. Aleš Mejač je z desne strani v kazenski prostor poslal predložek, Velikonja je žogo podaljšal do Volaša, ki je iz bližine zadel. Gosti so menili, da je bil mariborski napadalec v prepovedanem položaju. V 43. minuti pa je padel nov gol za Mariborčane. Agim Ibraimi je poslal predložek, hitri Velikonja pa je ušel gostujoči obrambi in iz bližine ugnal Džafića, piše STA:

Kljub obilnemu dežju sta nasprotnika tudi v drugem polčasu prikazala dinamično igro. V 49. minuti se je spet izkazal Pridigar. Vršič je po podaji Sretenovića streljal iz polobrata, vendar je mariborski vratar žogo odbil v kot.

Bešić znižal na 3:2, a brez dokončnega preobrata

V 58. minuti je sledila mojstrovina dvojca Volaš-Velikonja. Po dolgi podaji Aleksandra Rajčevića je Volaš s peto podal do Velikonje, ta pa je izkoristil napako Olimpijine obrambe in žogo po tleh poslal v levi spodnji kot. Pet minut kasneje so zadeli tudi Ljubljančani, ko je Anej Lovrečič z leve strani žogo poslal pod stičišče vratnice in prečke. Olimpija je v teh trenutkih pripravila več priložnosti, v 67. minuti je Boban Jović streljal z desne strani, Pridigar pa je žogo poslal v kot.

V zadnji minuti rednega dela so Ljubljančani zadeli še enkrat. Najprej je Pridigar po strelu Nika Omladiča žogo poslal v kot, po izvedenem strelu iz kota se je v gneči najboljše znašel Adnan Bešić in postavil končni rezultat.