1. SNL: Mariborčani visoko odpravili Radomlje

Maribor je v osmem kolu državnega prvenstva s 4:0 premagal Radomlje, zmagi še za Koper in Celje.

11. september 2016 00.03
bsa*Olimpija MB
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Maribor - Nogometaši Maribora so v osmem kolu državnega prvenstva v Ljudskem vrtu visoko premagali Radomlje s 4:0.

Štajersko moštvo je pred domačimi gledalci doseglo četrto zmago v sezoni, tekmo pa je prelomila izključitev Marka Nunića v 39. minuti.

Radomljani se z deseterico niso mogli enakovredno boriti z Mariborčani, ki so štirikrat izkoristili številčno premoč. Dvakrat je zadel Sunny Omoregie, po enkrat pa Milivoje Novaković in Marko Šuler.

Na preostalih tekmah so Celjani v Velenju s 3:1 premagali Rudar, Koper pa je bil z 1:0 boljši od Krškega. Jutri bo še tekma med vodilno Gorico in Olimpijo (16.55).

Mariborčani po izključitvi Nunića začeli strelski pohod

Gledalci v Ljudskem vrtu so v prvem polčasu spremljali prevlado domačih, ki pa dolgo niso unovčili te dominantnosti. Eden glavnih krivcev za to je bil gostujoči vratar Aljaž Ivačič, ki je kar nekajkrat izvrstno posredoval. V 19. minuti je odbil žogo čez gol po strelu Aleksa Pihlerja od daleč. V 25. minuti je žoga zadela Milivoja Novakovića in se odbila proti vratom, radomeljski vratar pa je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Tako je bilo tudi v 33. minuti, ko je ustavil strel Dareta Vršiča z glavo, in malce pozneje ko je obranil še strel Sunnyja Omoregieja. V 26. minuti mu je malce pomagala prečka, ki jo je zadel Marwan Kabha s strelom z glavo, v 43. minuti pa je Sunny prišel v kazenski prostor a žogo poslal mimo vrat.

V 40. minuti pa je Ivačič vseeno klonil, po prostem strelu Kabhe se je žoga v kazenskem prostoru odbila točno k Novakoviću, ki jo je s strelom iz prve poslal v mrežo.

Takrat so imeli Radomljani že igralca manj, saj je bil zaradi nevarnega starta izključen Marko Nunić. Štajerci so številčno premoč kronali še enkrat - tik pred iztekom polčasa, ko je Sunny s strelom z glavo unovčil podajo Erika Janže.

V 51. minuti so domači dokončno odločili zmagovalca, saj je Marko Šuler po kotu z glavo zadel že za 3:0. Šest minut pozneje je bilo že 4:0, ko je po podaji Vršiča iz bližine znova zadel Sunny.

Blizu novega zadetka so bili Mariborčani še v 73. minuti, ko je Vršič z lepim strelom z 20 metrov stresel prečko, in v 74., ko je Sunny s strelom iz bližine iz bližine zadel vratnico. V 87. minuti je bil znova na mestu Ivačič po strelu Sintayehuja Sallalicha, še eno lepo priložnost pa je malce zatem zapravil še Sunny, ki je zgrešil iz kazenskega prostora.

Celjani slavili v Velenju

Celjski nogometaši so gostovali pri Rudarju in zmagali s 3:1.

Po uvodu, v katerem sta imeli obe ekipi po eno (pol)priložnost, so Velenjčani v 16. minuti prišli v vodstvo, ko je po podaji Matea Mužka z glavo zadel Dominik Glavina.

Toda vodstvo je trajalo le malo časa, v 19. minuti je namreč novinec v celjski ekipi, sicer pa izkušeni napadalec, Dalibor Volaš izvrstno izvedel prosti strel z več kot 20 metrov ter zadel levi zgornji kot vrat domačih. Po tem zadetku gledalci niso videli posebej lepih in nevarnih akcij, tako da sta se ekipi na glavni odmor odpravili ob neodločenem izidu.

Po dokaj mirnem uvodu v drugi polčas je imel v 56. minuti Mitja Lotrič izvrstno priložnost za novo velenjsko vodstvo, saj je po napaki gostujoče obrambe sam prišel pred Matica Kotnika, a slabo zaključil. Sledila je sicer dinamična igra, ki pa ni postregla s priložnostmi, akcije enih in drugih so se praviloma končevale že pred kazenskima prostoroma.

V 75. minuti pa je vendarle postalo malo bolj razburljivo, Kotnik je moral posredovati po strelu Glavine z leve strani, dve minuti zatem pa je na drugi strani zadel Jure Travner, a bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 1:1.

Toda že nekaj trenutkov pozneje so Celjani povedli. Lovre Čirjak je po podaji Amarja Rahmanovića v prazen prostor prišel v kazenski prostor, iz igre vrgel vratarja in branilca ter žogo poslal v mrežo. V 87. minuti so imeli Celjani na voljo še indirektni prosti strel pet metrov od velenjskega gola, Čirjak je podal do Daliborja Volaša, ki je žogo poslal pod prečko za končnih 3:1.