1. SNL: Mariborčanom po preobratu tri točke proti Zavrču

Maribor je bil v Ljudskem vrtu z 2:1 boljši od Zavrča, odločil je kapetan Marcos Tavares.

14. marec 2015 14.58
14. marec 2015 16.48
tre*NOGOMET

Maribor - Nogometaši Maribora so v 24. kolu državnega prvenstva pred približno 4000 gledalci v Ljudskem vrtu premagali Zavrč z 2:1.

Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, vendar pa niso izkoristili svojih priložnosti. Zavrč je to kaznoval v 40. minuti, ko je Sanin Muminović s 40 metrov presenetil vratarja Jasmina Handanovića.

Branilci naslova iz Maribora so v drugem polčasu stvari postavili na svoje mesto, najprej je Agim Ibraimi v 50. minuti zadel z bele točke, končni rezultat pa je v 76. minuti postavil kapetan Marcos Tavares.

Na ostalih tekmah je bila Olimpija s 3:1 boljša od Gorice, Rudar in Krka pa se se razšla brez golov.

Muminović presenetil Handanovića

Nogometaši Maribora so imeli v uvodnih petnajstih minutah občutno terensko premoč, vendar pa si niso uspeli pripraviti izrazite priložnosti. Dvakrat je sicer poskusil Dalibor Volaš, ki je v peti minuti meril prek vrat, devet minut kasneje pa je z razdalje sprožil v vratarja Marka Pridigarja.

Mariborčani so v prvih 25 minutah zapretili še dvakrat, Agim Ibraimi je v 23. minuti neuspešno poskusil z lobom, po dveh minutah nadaljevanja pa je imel priložnost še Luka Zahović, čigar poskus je blokiral Bojan Đukić.

Domačini so bili za svojo neučinkovist kaznovani v 29. minuti. Zavrč je imel na voljo udarec iz kota, po katerem je z več kot 40 metrov udaril Sanin Muminović in na presenečenje vseh premagal vratarja Jasmina Handanovića.

Ob koncu prvega polčasa so več pokazali Mariborčani, ki pa so ostali brez izenačujočega gola. Dalibor Volaš je v 40. minuti zgrešil z glavo, pet minut kasneje pa je Ibraimi s približno tridesetih metrov udaril prek vrat. Prvi polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom Zavrča.

Ibraimi in Tavares zrežirala preobrat

Favorizirani Mariborčani so v drugem polčasu hitro izenačili. Branilec Toni Datković je v kazenskem prostoru podrl Luko Zahovića in gostitelji so imeli na voljo enajstmetrovko, zanesljivi izvajalec je bil Agim Ibraimi.

Štajersko moštvo je v nadaljevanju pritisnilo proti vratom Zavrča in v 76. minuti doseglo vodilni gol. Akcijo je začel Agim Ibraimi, ki je z desne podal v kazenski prostor, tam je Marko Šuler poskusil z glavo in kazalo je, da bo to lahka naloga za vratarja Pridigarja, ki pa mu je žoga ušla. Njegovega darila ni izkoristil Aleksander Rajčević, ki je zadel prečko, nato pa je bil na pravem mestu kapetan Marcos Tavares, ki je iz neposredne bližine dosegel 12. gol v prvenstvu.

Zadnjo priložnost na tekmi je imel Dalibor Volaš, ki je v 91. minuti sprejel žogo na enajstih metrov in udaril iz obrata, žoga pa je končala v naročju Pridigarja.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil in Mariborčani so vknjižili 17. prvenstveno zmago.