1. SNL: Olimpija v Novi Gorici podaljšala zmagoviti niz, Maribor poražen v Zavrču

Nogometaši Olimpije so v derbiju desetega kola premagali Gorico s 3:0 in dosegeli sedmo zaporedno zmago.

19. september 2015 18.54
19. september 2015 19.41

Nova Gorica - Deseto kolo državnega prvenstva je postreglo z derbijem vodilnih moštev, Olimpije in Gorice, ki so ga s 3:0 dobili Ljubljančani.

Za sedmo zaporedno zmago Olimpije je dvakrat zadel Rok Kronaveter, ki se je s šestim in sedmim golom prebil na vrh lestvice strelcev, preostali gol je dosegel Nik Kapun.

Ljubljanska ekipa se je z novo zmago utrdila na vrhu lestvice, ima štiri točke prednosti pred Gorico in devet pred Domžalami, ki bodo jutri gostile Koper.

Branilec naslova Maribor si je na gostovanju v Zavrču privoščil nov spodrsljaj (1:2) in ostaja na četrtem mestu, za vodilno Olimpijo zaostaja že za deset točk.

Kronaveter zadel tik ob koncu polčasa

Derbi v Novi Gorici se je začel s terensko premočjo domačih. Pri teh je imel prvo priložnost Marshal Mfon Johnson, ki je v sedmi minuti sprožil po podaji iz kota, a meril mimo gola Olimpije.

Gostje so zapretili tri minute kasneje prek Mihe Zajca, ki ni uspel premagati vratarja Grego Sorčana, štiri minute kasneje pa je bil neuspešen tudi Martin Michel Mimoun.

Sledil je pritisk Goričanov, ki pa so bili premalo natančni v zaključkih svojih akcij. Priložnosti so imeli Blessing Chibuike Eleke (21. minuta), Amel Džuzdanović (27.) in Sani Arčon (35.), vendar je ostalo pri izidu 0:0.

Ko je že kazalo, da se bo prvi polčas končal brez golov, so si Goričani privoščili napako v obrambi. Andraž Šporar je stekel mimo Alena Jogana in prodrl v kazenski prostor, domači branilec pa ga je nepravilno ustavil in Olimpija je imela na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Rok Kronaveter in zadel za 1:0.

Eleke stresel vratnico, Kapun in Kronaveter potrdila zmago

Olimpija je bila na začetku druega polčasa blizu podvojitvi vodstva, ko je Miha Zajc v 49. minuti prodrl po desni strani in sprožil proti vratom, Grega Sorčan pa je njegov poskus odbil v kot.

Le štiri minute kasneje so imeli priložnost tudi Goričani. Hitri Eleke je preigraval na desni strani in udaril v oddaljeni kot, žoga pa je zadela desno vratnico in se odbila v polje.

Tekma se je nadaljevala v visokem tempu. Gledalci so že v 56. minuti videli nevaren prodor Andraža Šporarja, ki je iz ugodnega položaja udaril mimo desne vratnice.

Ljubljančani so neučinkovitost Gorice kaznovali v 79. minuti. Strelec je bil Nik Kapun, ki je natančno udaril s 25 metrov in zadel v zgornji levi kot, Grega Sorčan je bil brez moči.

To pa še ni bilo vse s strani ljubljanskega moštva, ki je v 89. minuti doseglo tretji gol. Še drugič se je med strelce vpisal Rok Kronaveter, ki je sprejel podajo na levi strani, sam stekel pred Sorčana in ga premagal z visokim strelom. Tekma se je končala z zmago Olimpije s 3:0.

Ekipi bosta imeli le kratek počitek, saj bosta novi tekmi igrali že v sredo. Olimpija bo gostila Zavrč, Gorica pa bo gostovala v Velenju.

Zavrč prizadejal tretji poraz Mariboru

Nogometaši Maribora so na gostovanju pri Zavrču doživeli tretji prvenstveni poraz (1:2).

Gostitelji so povedli v 38. minuti, ko je Veljko Batrović podal v kazenski prostor, žogo pa je v lastno mrežo preusmeril mariborski branilec Marko Šuler.

Štajersko moštvo se je v igro vrnilo v 76. minuti. Marcos Tavares je preizkusil zbranost vratarja Pavola Bajze, ki je njegov poskus še odbil, a naravnost k Damjanu Boharju, ki je izenačil na 1:1.

Mariborčani so imeli do 86. minute v svojih rokah točko, nato pa si je njihov vratar Jasmin Handanović privoščil hudo napako in slabo posredoval ob podaji Marwana Kahba, tako da je žoga končala v mreži.

Napaka Handanovića je razjezila navijače Maribora, ki so poskrbeli za začasno prekinitev tekme, glavni sodnik Rade Obrenović pa je tekmo podaljšal za deset minut. Tudi v tem podaljšku so gostujoči navijači pokazali svojo jezo in Obrenović je bil prisiljen še drugič prekiniti tekmo in igralce poslati v slačilnici. Nadaljevanje tekme ni prineslo spremembe rezultata, Zavrč je slavil z 2:1.

Zavrč bo v prihodnjem kolu gostoval pri Olimpiji, Maribor pa bo v Ljudskem vrtu igral proti Domžalam.