1. SNL: Olimpija v Stožicah odčitala Triglavu nogometno lekcijo

Nogometaši Luke Koper so v Celju zabeležili četrto zaporedno zmago (1:0), Olimpije je Triglav ugnala s kar 5:1.

10. november 2012 11.05
10. november 2012 13.01
NOGOMET
D. O., Delo.si

Celje - Koprski nogometaši so v osemnajstem kolu domačega prvenstva vpisali še četrto zmago zapored in se z njo utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Na drugi današnji tekmi pa so se nogometaši Olimpije po sredinem porazu proti Kopru v Stožicah znesli nad kranjskim Triglavom, ki je klonil s kar 5:1. Zmaji imajo sedaj na svojem računu enako število kot vodilni Maribor (35), ki pa ima ob tem tri odigrane tekme manj.

Đukić odločil dvoboj v Celju

Na gostovanju pri Celju je bil v Areni Petrol mož odločitve Bojan Đukić, ki je edini zatresel mrežo na celjskem stadionu. Celjani so bili sicer večino tekme aktivnejši, a jim ob zbrani koprski obrambi, ta je že na četrti tekmi zapored proti Celju ostala nepremagana, ni uspelo unovčiti niti dejstva, da so večino drugega polčasa igrali z igralcem več. Koprčani so povedli v 21. minuti iz svoje prve prave priložnosti. Ivica Guberac je izvedel prosti strel, podal v kazenski prostor, kjer je Đukić z glavo ugnal Matica Kotnika.

Dva gola Nikezića za visoko zmago Olimpije

Olimpija je tekmo odločila praktično že v prvem polčasu. Zeleno-beli so se dobro znašli proti Kranjčanom, ki so v želji po všečni, odprti igri puščali prostor za domače akcije. Triglavani so sicer prvi zagrozili, ko je poskus z glavo Edvina Zolića Aleksander Šeliga obranil.

Domači so povedli v 19. minuti. Anže Zorc je prišel do strela z desetih metrov, Žan Pelko je njegov prvi poskus odbil, v drugo pa je mladi ljubljanski nogometaš žogo poslal po prečko. Takoj po golu je Šeliga dobil medsebojni dvoboj z Enisom Đurkovićem, njegov kolega v kranjskih vratih pa si je v 27. minuti privoščil napako, ki jo je kaznoval Nikola Nikezić z golom za 2:0. Minuto pred koncem prvega dela je Zolić v kazenskem prostoru zrušil Zorca in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Nikezić.

Po mirnejšem uvodu drugega polčasa so za zanimivejše dogajanje poskrbeli gosti, ki so v 57. minuti znižali zaostanek, potem ko je Đurkovićevo podajo z leve strani Aris Zarifović preusmeril v lastno mrežo. Tekma se je v teh trenutkih razživela, posebej nevarni pa so bili gosti, ki so nanizali nekaj lepih priložnosti, a se v 71. minuti znova znašli v zaostanku treh golov, potem ko je z roba kazenskega prostora zadel Anej Lovrečič. Končni izid je postavil Filip Valenčič v 85. minuti, ko je zadel z dobrih 20 metrov. Gosti pa so tekmo končali le z deseterico, saj je v 90. minuti Marko Roškar dobil reč karton, potem ko je kot zadnji mož obrambe nepravilno ustavil Valenčiča.