1. SNL: Olimpija za začetek pomladi nadigrala Nafto

Nogometaši Olimpije so na gostovanju pri Nafti slavili s kar 6:0, tri gole je zabil Djermanović, do zmag tudi Domžale in Mura.

03. marec 2012 11.19
03. marec 2012 14.24
D. O., Delo.si

Ljubljana - Po krajšem premoru se je s tekmami 22. kola nadaljujevalo domače nogometno prvenstvo, kjer je v krepkem vodstvu Maribor.

V uvodni tekmi 22. kola so Domžale v domačem Športnem parku z 1:0 odpravile Luke Koper. Edini zadetek na tekmi je v 81. minuti dosegel Slobodan Vuk, ki je streljal z razdalje 30 metrov, žoga je zadela enega od gostujočih igralcev in končala za hrbtom vratarja Ermina Hasića. To je bila osma zmaga Domžal v tej sezoni, tekmo pa si je ogledal tudi slovenski selektor Slaviša Stojanović.

Še bolje so spomladanski del sezone pričeli nogometaši Olimpije pod vodstvom novega trenerja Bojana Prašnikarja, saj so na gostovanju pri Nafti slavili s kar 6:0. Gostitelji so že v uvodnih minutah ostali brez izključenega Saše Levačiča, kar so gostje iz Ljubljane znali izkoristiti, izkazal se je nova okrepitev v zeleno-belem dresu Dejan Djermanović, ki je dosegel »hat-trick«, dvakrat pa se je med strelce vpisal tudi reprezentant Dare Vršič.

Do zmage so prišli tudi nogometaši Mure, ki so po zadetkih Nusmirja Fajića v 2. minuti in Leona Horvata v 65. slavili na gostovanju v Velenju (2:1).

Novogoričani in Celjani so v drugi del sezone krenili z delitvijo točk (1:1). Oba zadetka sta padla v prvem polčasu, za gostitelje je že v 8. minuti z glavo zadel Sandi Arčon. Slabih pet minut pred polčasom pa so nogometaši Luke Kopra izenačili z bele točke, ki jo je zanesljivo izvedel Roman Bezjak. V kazenskem prostoru je Matija Širok spotaknil prav Bezjaka, ki je sam prevzel odgovornost in zadel za končnih 1:1.

Domžale - Luka Koper 1:0

Športni park, gledalcev 700, sodniki: Vinčić (Maribor), Kmetec (Orehova vas) in Kresnik (Radlje ob Dravi).

Strelec: 1:0 Vuk (81.).

Domžale: Vidmar, Skubic, Knezović, Zec, Apatič, Teinović, Halilović, Drevenšek, Krcić (od 77. Pekič), Vuk (od 84. Gerič), Radovanović (od 89. Elsner).

Luka Koper: Hasić, Blažič, Guberac, Linić (od 90. Žibert), Posavec (od 85. Štulac), Aganović, Marčeta, Bagarić, Đukić, Osterc, Pučko (od 87. Handanagić).

Rumeni kartoni: Skubic, Apatič; Posavec.

Rdeč karton: /.

Nafta Lendava - Olimpija Ljubljana 0:6

Mestni stadion, gledalcev 800, sodniki: Jug (Tolmin), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).

Strelci: 0:1 Vršič (9./11-m), 0:2 Djermanović (29.), 0:3 Djermanović (43.), 0:4 Djermanović (59.), 0:5 Nikezić (69.), 0:6 Vršič (72.).

Nafta: Ajlec, S. Vinko, Dolinar, Levačič, Korošec, Tomažič-Šeruga, Da Silva, Sreš, Vaš (od 46. Osaj), Vranešević (od 13. Raduha), Zelko (od 57. Pavel).

Olimpija: Džafić, Kašnik, Jović (od 80. Fink), Ranič (od 46. Omladič), Salkić, Djermanović, Anđelković, Nikezić (od 74. Škerjanc), Ivelja, Vršič, Radujko.

Rumena kartona: Djermanović, Ivelja.

Rdeč karton: Levačič (8.).

Hit Gorica - Celje 1:1

Športni park, gledalcev 500, sodniki: Žganec (Ljubljana), Žunič (Kranj) in Vukan (Apače).

Strelci: 1:0 Arčon (8.), 1:1 Bezjak (42./11 m).
* Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Vetrih (od 62. Ndiaye), Kovačević, Vicente (od 86. K. Jogan), Plut, Martinović, Arčon (od 46. Galešić), Širok, A. Jogan, Gregorič.

Celje: M. Kotnik, Krajcer, Krljanović, Bezjak, Verbič (od 90. Romih), Žurej (od 89. T. Kotnik), Ristovski, Gobec, Centrih, Vidmajer (od 53. Močič), Medved.

Rumeni kartoni: Vetrih, Kovačević; Krljanović, Centrih, Močič, Ristovski.

Rudar Velenje - Mura 05 1:2

Stadion Ob jezeru, gledalcev 750, sodniki: Sklomina (Koper), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).

Strelci: 0:1 Fajić (2.), 0:2 Horvat (64.), 1:2 Klinar (81.).

Rudar: Fink, Rotman, Jeseničnik, Novaković, Berko, Dedić, Žinko, Klinar, Trifković, Djokić (od 51. Podlogar), Majcen (od 51. Črnčič).

Mura 05: Luk, Kous, Maruško, Travner, Janža, Sreš (od 80. Kouter), Dodlek, Horvat, Bohar, Lotrič (od 89. Kramar), Fajić.

Rumeni kartoni: Trifković, Dedić; Horvat, Dodlek.