1. SNL: po uvodnem šoku Olimpija brez težav

Nogometaši Kalcerja Radomelj, novinci med slovenskimi prvoligaši, še naprej neuspešno lovijo prvo točko med elito.

10. avgust 2014 23.46
J. P., Delo.si

Domžale - Nogometaši Kalcerja Radomelj, novinci med slovenskimi prvoligaši, še naprej neuspešno lovijo prvo točko med elito. Tudi v dvoboju 4. kola državnega prvenstva so kljub obetavnemu začetku potegnili kratko, Olimpija, prvič s povratnikom na mesto športnega direktorja Miletom Aćimovićem, je bila namreč boljša s 4:1 (1:1). A uvod ni obetal takšnega razpleta, saj so gostitelji že v peti minuti zatresli ljubljansko mrežo, Tomaž Avbelj je namreč po podaji z desne strani od blizu ukanil Aleksandra Šeligo. Tribune, kar 1700 navijačev se je zbralo na pravem športnem prazniku, so ponorele! In šele tik pred odhodom na odmor so jih »zmaji« vendarle utišali, prekaljeni Aleksandar Rodić je izkoristil lep predložek Andraža Šporarja in iz obrata matiral Filipa Drakovića.

V drugem polčasu je Olimpija stvari pričakovano postavila na svoje mesto. Že v 52. minuti je bila v prednosti, potem ko je Nik Omladič s prostega strela žogo poslal prek živega zidu v desni spodnji kot. V 72. minuti je akcijo za gol vnovič zrežiral Šporar, »eksekutor« je bil Kenan Bajrić, piko na »i« pa je devet minut pozneje postavil še Marko Vukčević, ki je z natančnim nizkim strelom unovčil Omladičevo podajo z desne strani.

Tretjo zmago v sezoni - tokrat s 3:2 (3:0) - pa je vpisal Zavrč, ki je tretji poraz prizadejal domači Krki. Novomeška mreža se je trikrat zatresla med 20. in 38. minuto, glavni krivec za prvi Zavrčev gol pa je bil vratar Matko Obradović, ki je zrušil prodirajočega Karla Težaka, strel z bele točke pa je uspešno realiziral Doris Kolenc, ki je bil iz igre uspešen še v 38. minuti, ko je izkoristil lepo podajo Dina Kresingerja. Ta je le dve minuti prej po odbitku povišal na 2:0. Krka je odgovorila v drugem polčasu po zaslugi rezervista Žige Kastrevca, ki je v polno zadel dvakrat - obakrat je bil najvišji v kazenskem prostoru. Zavrč je dvoboj končal le z desetimi možmi na terenu, saj si je v 61. minuti predčasno pot pod prho po prekršku nad Marinom Perićem prislužil Andrej Dugolin, toda gostitelji številčne prednosti niso znali kronati vsaj z osvojeno točko.

Kalcer Radomlje : Olimpija 1:4 (1:1)

Domžale, Športni park, gledalcev 1700, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelci: 1:0 - Avbelj (5.), 1:1 - Rodić (41.), 1:2 - Omladič (52.), 1:3 - Bajrić (72.), 1:4 - Vukčević (81.).

Radomlje: Draković, Zukić, Vrhunc (od 77. Seferović), Avbelj, Zavrl, Cankar, Snoj, Jakovljevič (od 46. Lidjan), Cerar (od 60. G. Vuk), Stojilković, Rems.

Olimpija: Šeliga, Jović, Bajrić, Delamea Mlinar, Mitrović, Kapun, Matić, Rodić (od 68. Burgič), Šporar (od 87. Đurković), Omladič, Valenčič (od 62. Vukčević).

Krka : Zavrč 2:3 (0:3)

Novo mesto, štadion Portoval, gledalcev 400, sodnik Sagrković (Vrhnika).

Strelci: 0:1 - Kelenc (20./11 m), 0:2 - Kresinger (36.), 0:3 - Kelenc (38.), 1:3 - Kastrevec (56.), 2:3 - Kastrevec (86.).

Krka: Obradović, Žižić, Diallo, Dežmar, Rašić, Jurić, Šaban (od 74. Novosel), Ihbeisheh, Kramarič, Fuček (od 46. Kastrevec), Carević (od 46. Perić).

Zavrč: Ranilović, Datković, Kristić, Dedić, Roškar, Šafarić, Težak (od 64. Cvek), Matjašič, Kelenc (od 82. Brdar), Dugolin, Kresinger (od 72. Benić).

Rdeč karton: Dugolin (61.).