1. SNL: Olimpiji točka v Novi Gorici, Zavrč ostaja trn v peti Maribora

Olimpija je v 28. kolu DP na gostovanju pri Gorici iztržila neodločen izid (1:1), Mariboru točka proti Zavrču (0:0).

06. april 2016 15.17
06. april 2016 15.55
Šport - nogomet
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Nova Gorica/Zavrč - V 28. kolu državnega prvenstva je razlika med vodilno Olimpijo in drugouvrščenim Mariborom ostala štiri točke. Ljubljančani so v Novi Gorici osvojili le točko (1:1), Štajerci pa niso znali streti odpora Zavrča (0:0).

Olimpija na gostovanju pri Gorici ni mogla računati na  prvega vratarja Nejca Vidmarja, ki ga je nadomestil izkušeni Aleksander Šeliga.

Ljubljančani so imeli v prvem polčasu več od igre in povedli v 40. minuti, ko je Rok Kronaveter zadel z bele točke. Goričani so v nadaljevanju prikazali boljšo igro in izenačili v 80. minuti prek Andreja Kotnika. Olimpija je v zaključku močno pritisnila proti vratom Grege Sorčana, ki pa je ustavil vse njene preostale napade.

Branilec naslova Maribor je gostoval pri Zavrču in tudi na četrti medsebojni tekmi te sezone ostal brez zmage, s čimer je zamudil priložnost, da se Olimpiji približa na dve točki. Razmerje strelov je bilo 10:8 za Maribor.

POTEK TEKME GORICA : OLIMPIJA

Prvi polčas

Prve minute tekme so bile v znamenju prevlade gostov. Prvo priložnost je v tretji minuti zapravil Matic Fink, ki je z roba kazenskega prostora meril prek vrat, nato pa sta bila neuspešna še Miha Zajc v 5. in Rok Kronaveter v 7. minuti.

Goričani so prvo nevarno akcijo izpeljali v deseti minuti. Zaključil jo je Andrej Kotnik, ki je sprožil naravnost v Aleksandra Šeligo. Dve minuti kasneje je moral posredovati tudi domači čuvaj mreže Sorčan, ki je ustavil močan strel Kronavetra.

Ekipi v drugem delu prvega polčasa nista prikazali atraktivne igre. Gledalci so na naslednjo priložnost čakali do 35. minute, ko je po prvem domačem kotu z glavo poskusil Nejc Mevlja, a je žogo poslal visoko prek vrat.

Ljubljančani so si v 40. minuti iz navidez nenevarne priložnosti priigrali enajstmetrovko. Domači branilec Matija Škarabot je v svojem kazenskem prostoru naivno štartal na Finka in ga podrl, glavni sodnik Damir Skomina pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Kronaveter in zanesljivo dosegel svoj trinajsti gol v sezoni. To je bil tudi edini gol v prvem polčasu.

Drugi polčas

Olimpija je tudi v drugem delu nenehno ogrožala domača vrata. V 51. minuti je Miha Zajc sprožil iz prostega strela, a žogo poslal prek gola, v 63. minuti pa je Ricardo Da Silva pobegnil po levi in se odločil za strel, vendar je bil Sorčan na mestu in je žogo odbil v kot.

V naslednjih minutah so tudi Goričani prikazali napadalen nogomet. Andrej Kotnik je v 67. minuti udaril z razdalje, a meril nenatančno, tri minute kasneje pa je bil v odličnem položaju Škarabot, ki pa je s približno enajstih metrov meril za las previsoko.

Pri Olimpiji so v 76. minuti v igro poslali napadalca Blessinga Elekeja, ki se jim je v spomladanskem prestopnem roku pridružil ravno iz Gorice. Domači navijači so ga pozdravili z aplavzom.

Ti so imeli štiri minute kasneje še več razlogov za dobro voljo, saj je Andrej Kotnik približno dvajset metrov od vrat preigral Dejana Kelharja in natančno zadel v levi spodnji kot.

Ljubljančani so imeli do konca še kar nekaj priložnosti. V 83. minuti je Sorčan ustavil strel Kronavetra, dve minuti kasneje je Nemanja Mitrović zgrešil z glavo, v sodniškem podaljšku pa sta zgrešila še Miroslav Radović in Kronaveter. Tekma se je končala z delitvijo točk.

POTEK TEKME ZAVRČ : MARIBOR

Zavrčani so po vodstvom novega trenerja Slavka Matića ponovno dokazali, da v tej sezoni predstavljajo nerešiljivo uganko za Maribor, končni izid tekme je bil 0:0.

Mariborčani so preko Milivoja Novakovića, ki je tokrat tekmo začel od prve minute, zapretili že v tretji minuti. Reprezentančni napadalec je žogo odvzel kapetanu Lovru Cveku, a nastreljal vratarja Matijo Kovačiča. V deseti minuti so do žoge po nespretnosti Aleksa Pihlerja prišli Mariborčani, Marwan Kabha se je srečal s Kovačičem, a je bil zmagovalec dvoboja vratar.

V 21. minuti so bili domači blizu zadetka, a je Jasmin Handanović prosti strel Veljko Batrović odbil v prečko. Na začetku 24. minuti je bil Batrović spet nevaren, po preigravanju pred vrati pa sam ni zmogel žoge poslati v mariborsko mrežo.

V 59. minuti je Davor Rogač nepravilno ustavljal Novakovića na robu kazenskega prostora in si prislužil rumeni karton. Prosti strel s kakšnih 25 metrov je izvajal Agim Ibraimi, a mimo živega zidu meril naravnost v roke Kovačiča.

V 65. minuti se je Marcos Tavares po podaji Ibraimija sam znašel pred vrati Zavrča, a meril previsoko. Z dolgim strelom s kakšnih 30 metrov je tri minute kasneje preko vrat meril še Amar Rahmanović. V 73. minuti je Handanoviću v roke spet streljal Batrović.

Gostje so v zadnjih desetih minutah začeli stopnjevati pritisk. V 85. minuti je lepo priložnost zapravil Rahmanović, ki je natančno podajo Ibraimija z glavo poslal mimo vrat. Čeprav so Zavrčanom proti koncu pošle moči, je bil Kovačič nepremagljiv. V sodnikovem podaljšku je za vijoličaste poskusil še Gregor Bajde, a domači vratar ni klonil. Tekma se je končala brez golov.