1. SNL: Zahović dvakrat v polno za zmago Maribora

Slovenski prvak Maribor je v Ljudskem vrtu premagal Radomlje s 3:2, Zavrč je zmagal na gostovanju v Velenju.

26. julij 2014 21.22
iza*Maribor

Maribor - Nogometaši Maribora so v drugem kolu državnega prvenstva vknjižili še drugo zmago, potem ko so v Ljudskem vrtu premagali Radomlje s 3:2.

Domači trener Ante Šimundža je pred prihajajočo evropsko preizkušnjo z Maccabijem nekoliko premešal svoje vrste in priložnost ponudil Welleju Ndiayeju, Damjanu Vukliševiću, Dejanu Trajkovskemu in Dinu Hotiću, medtem ko sta bila Goran Cvijanović in Matic Črnic zaradi kršenja klubskih pravil premeščena v ekipo B.

Gostje so dobro izkoristili spremenjeno mariborsko zasedbo in povedli v 18. minuti, ko je Janez Zavrl z glavo premagal Jasmina Handanovića. Mariborčani so izenačili le dve minuti kasneje. Dare Vršič je v kazenski prostor poslal močan predložek, ob katerem je nespretno posredoval Jure Balkovec in žogo poslal v lastno mrežo za izid polčasa.

V nadaljevanju so imeli domačini več od igre in so si v 66. minuti priborili enajstmetrovko, ko je Goran Vuk igral z roko v svojem kazenskem prostoru. Žogo je na belo točko postavil kapetan Marcos Tavares, vendar zadel prečko in ostalo je pri izidu 1:1.

Ante Šimundža je v 78. minutina igrišče poslal Luko Zahovića, kar se je izkazalo za potezo tekme. Domači rezervist je po sedmih minutah nadaljevanja izkoristil podajo Mitje Vilerja in z glavo zadel za vodstvo svojega moštva, tri v 85. minuti pa je zadel še drugič in odločil zmagovalca. Gostje so v 93. minuti ublažili poraz, za kar je poskrbel rezervist Dušan Stoiljković.

Druga zmaga Zavrča

Na drugi današnji tekmi je Zavrč v gosteh premagal Rudar z 2:0 in se lahko po dveh tekmah pohvali s stoodstotnim izkupičkom.

Gostje so prvi gol dosegli v 56. minuti. Velenjski vratar Matjaž Rozman je ustavil poskus Karla Težaka, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Matija Smrekar.

Končni izid tekme je v 79. minuti postavil Toni Datković, ki je po podaji iz kota najvišje skočil v kazenskem prostoru in zadel z glavo.