1. SNL: Zavrč po več kot 300-minutnem postu spet trese mreže

Nogometaši Zavrča so se s skalpom Rudarja učvrstili na 4. mestu lestvice, za Mariborom zaostajajo zgolj dve točki.

28. september 2014 21.29
tlo-nogomet
J. P., Delo.si

Zavrč - V edini današnji tekmi 11. kola slovenskega prvoligaškega tekmovanja so nogometaši Zavrča pred domačimi navijači na kolena spravili zasedbo Rudarja (1:0), vpisali šesto zmago v sezoni in se z novim kompletom treh točk učvrstili na četrtem mestu razpredelnice, zaostanek za drugouvrščenim Mariborom pa znižali na pičli dve točki (ob tekmi več).

Prvi polčas ni postregel z vznemirljivo predstavo, igra je bila v glavnem omejena med oba kazenska prostora, edino priložnost pa si je pred odmorom priigral Dejan Polić, a so gostujoči branilci njegov poskus še pravočasno ustavili in žogo poslali v kot. Začetek drugega polčasa je obetal živahnejše nadaljevanje, sprva so zapretili Velenjčani, a je bil Dalibor Radujko le za las prekratek po podaji Maria Babića. Le šest minut pozneje pa se je 700 gledalcev izstrelilo s sedežev, Robert Brdar je namreč lepo sprejel žogo in jo s petih metrov spravil v levi zgornji kot tekmečevega čuvaja mreže Matjaža Rozmana.

Tako so se Zavrčani po več kot 300-minutnem strelskem postu vnovič veselili ligaškega gola, v nadaljevanju pa rutinirano zadržali minimalno prednost. Gledalci so videli še po eno priložnost na vsaki strani, domačo je po samostojnem prodoru zapravil Nenad Delić, gostujočo pa Elvedin Džinić, ki je le za las zgrešil tarčo.

Zavrč : Rudar 1:0 (0:0)

Ptuj, Mestni štadion, gledalcev 700, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelec: 1:0 - Brdar (53.).

Zavrč: Ranilović, Dedić (od 78. Matjašič), Datković, Kristić, Sambolec (od 63. Čeh), Dugolin, Cvek, Šafarič, Brdar, Polić, Antolek (od 55. Kelenc).

Rudar: Rozman, Jahić, Knezović, Džinić, Klinar (od 76. Plesec), Stjepanović (od 60. Trifković), Črnčič, Babić (od 83. Kocić), Radujko, Firer, Jelić.

Rumeni kartoni: Antolek, Brdar; Stjepanović, Trifković, Džinić, Radujko.