Aluminij, Krka in Šampion že napredovali v pokalu

Prve tri dvoboje prvega kroga pokala Slovenije so dobili Aluminij, Krka in Šampion, preostale tekme v sredo.

15. avgust 2017 20.58
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Ljubljana - Aluminij, Krka in Šampion Celje so prve tri ekipe, ki so se uvrstile v 2. krog pokala Slovenije v nogometu. Od vseh moštev je najvišjo zmago zabeležil prvoligaš Aluminij iz Kidričevega, ki je s 3:0 premagal Beltince. Preostalih osem tekem 1. kroga pokala Slovenije bo v sredo.

Aluminij je vse tri gole zabil v drugem polčasu. Dvakrat je zadel Vedran Mesec in enkrat Marko Nunić. Tudi nogometaši Hotize in Krke v prvem polčasu niso žoge spravili za hrbet vratarjev. Bolj uspešni so bili v drugem. Prvi je za Novomeščane zadel Luka Kambič, zatem Theodore Develan Wilson, Nikolaj Biro je znižal z enajstmetrovke.

Šampion Celje in Tolmin nista zadela gola ne v rednem delu ne v podaljških, zato je o napredovanju odločalo streljanje enajstmetrovk. Po teh so bili uspešnejši Celjani. V drugi krog pokala Slovenije so se brez boja uvrstili orli iz Kranja, saj je Šoštanj tekmo proti Triglavu predčasno predal.