Američani v zaključku do zlatega pokala Concacaf

Nogometaši ZDA so v finalu z 2:1 premagali Jamajko. Srečanje je v 88. minuti odločil Jordan Morris.

27. julij 2017 19.31
SOCCER/
L. Z.
L. Z.
Washington - Ameriški nogometaši so na domačih tleh upravičili vlogo favoritov. Tik pred odhodom na odmor je s prostega strela prvi zadel Jozy Altidore in ZDA popeljal v vodstvo. Jamajčani so odgovorili kmalu po odmoru, ko je po kotu na drugo vratnico pravočasno utekel Je-Vaughn Watson. Za veselje navijačev na stadionu Levi's v Santa Clari pa je dve minuti pred iztekom rednega dela poskrbel Jordan Morris, ki je postavil končni izid srečanja in se s tremi goli izenačil na vrhu liste najboljših strelcev tekmovanja.

ZDA so tako prišle do šestega zlatega pokala - turnirja nogometne zveze Severne, Srednje Amerike in Karibskega otočja. Pred finalom so ameriški nogometaši odpravili El Salvador v četrtfinalu in Kostariko v polfinalu; obe srednjeameriški reprezentanci sta padli z 2:0.

Na večni lestvici je pred ZDA le Mehika s sednimi naslovi, ki je letos proti Jamajki izpadla v polfinalu (1:0). Zanimivo, da je tudi na tej tekmi odločilni zadetek padel v 88. minuti.