Angleške zelenice: Liverpool bržkone že brez lige prvakov

V derbiju 31. kola angleškega nogometnega prvenstva je Arsenal s 4:1 premagal Liverpool, ki ostaja na 5. mestu.

04. april 2015 18.39
FOOTBALL/
Š. Ro., Delo.si

London - V 31. kolu angleškega nogometnega prvenstva se je Arsenal s 4:1 znesel nad Liverpoolom in mu tako še dodatno otežil boj za četrto mesto na lestvici in posledično za kvalifikacije za ligo prvakov v naslednji sezoni.

Varovanci  Arsena Wengerja so se na lestvici angleškega prvenstva povzpeli na 2. mesto, za vodilnim Chelseajem, ki bo tudi po današnjem dvoboju s Stoke Cityjem še imel tekmo manj, zaostaja za štiri točke. Londončani so kar tri gole zabili v osmih minutah, tik pred koncem prvega polčasa na štadionu Emirates. Začel je Hector Bellerin v 37. minuti, po podaji Aarona Ramseyja. Nadaljeval je Mesut Özil s prostega strela tri minute pozneje, Ramsey pa je nato podal še Alexisu Sanchezu za tretji gol, ki je padel v zadnji minuti rednega dela.

Gostom je v 76. minuti nekaj upanja vdahnil Jordan Henderson, ki je natančno izvedel strel z 11 metrov, potem ko je Bellerin naredil prekršek nad Raheemom Sterlingom. Toda tik za tem je Emre Can prejel že drugi rumeni karton in moral z igrišča. V sodnikovem podaljšku je končni izid postavil Olivier Giroud, podajalec je bil Sanchez.

Za Liverpool je to že drugi zaporednin poraz, pred reprezentančnim premorom ga je z 2:1 premagal Manchester United. Trener rdečih Brendan Rodgers je že priznal, da bo imelo zdaj njegovo moštvo »zelo zelo težko nalogo« za vrnitev med najboljšo četverico. »Od te tekme se moramo kaj naučiti. To je za nas veliko razočaranje, a nismo se dovolj dobro branili v ključnih trenutkih tekme,« je dejal vodja ekipe, ki je bila prej neporažena na kar 13 zaporednih tekmah.