Angleži so se na Wembleyju poklonili pariškim žrtvam, domačini premagali Francoze

Angleži so na prijateljski tekmi na Wembleyju premagali Francoze z 2:0. Domačini so se poklonili žrtvam petkovih napadov.

18. november 2015 00.43
SOC-CRIM-DIP/

London - Nogometaši Anglije so na prijateljski tekmi na londonskem Wembleyju porazili Francoze z 2:0, tekmo pa je zaznamovala tudi čustvena slovenost.

Domačini so se na poseben način poklonili žrtvam petkovih napadov v Parizu. Pred samim začetkom tekme so britanski princ William, domači selektor Roy Hodgson in gostujoči selektor Didier Deschamps na zelenici prinesli cvetje, nato pa pokazali pravo enotnost in z navijači v en glas zapeli francosko marseljezo (v spodnjem videu).

S tem pa še ni bilo konca poklona. Nogometaši obeh reprezentanc so se pred prvim sodniškim žvižgom pomešali na sredini igrišča in žrtvam napada namenili tudi minuto molka.

Po končani slovesnosti se je pozornost preusmerila na nogometaše. Angleži so v 39. minuti povedli z 1:0, potem ko je 19-letni vezist Dele Alli izjemno natančno meril v zgornji levi kot in premagal nemočnega Huga Llorisa. Domačini so v 48. minuti zadeli še drugič, po podaji Raheema Sterlinga je bil z volejem natančen Wayne Rooney.