Anglija na Rashfordovem sanjskem debiju premagala Avstralijo

Reprezentanca Anglije je na prijateljski tekmi v Sunderlandu premagala Avstralijo z 2:1.

28. maj 2016 01.14
SOCCER-ENG-AUS/

Sunderland - Nogometaši Anglije so se na prijateljski tekmi v Sunderlandu pomerili z Avstralijo in jo premagali z izidom 2:1.

Vse tri gole na tekmi so dosegli angleški nogometaši. Za domače sta zadela mladi Marcus Rashford, ki je z 18 leti in 208 dnevi postal najmlajši angleški reprezentant z golom na debiju, in Wayne Rooney, Avstralci pa so gol dosegli s pomočjo Erica Dierja, ki je zadel v lastno mrežo.

Domačini so prvi gol dosegli že v tretji minuti, ko je po odbitem predložku Raheema Sterlinga z volejem zadel debitant Marcus Rashford. Komaj 18-letni napadalec, ki je priložnost dobil zaradi poškodbe Daniela Sturridgea, je za svoj prvenec v dresu angleške reprezentance potreboval vsega 135 sekund.

Anglija je vodstvo podvojila v 55. minuti. Tudi tokrat je bil v akcijo udeležen Raheem Sterling, ki je začel protinapad na levi strani in z diagonalno podajo zaposlil Wayna Rooneyja, ta pa je z roba kazenskega prostora hladno premagal Mathewa Ryana in vknjižil 52. reprezentančni gol.

Angleški selektor Roy Hodgson je v 73. minuti na igrišče poslal branilca Erica Dierja, ki se ni proslavil. Le dve minuti kasneje je namreč slabo posredoval ob predložku Miloša Degeneka in z glavo zadel v svojo mrežo. Tekma se je končala z minimalno zmago Otočanov.