Argentina se je v Houstonu poigrala z Bolivijo

Nogometaši Argentine so na prijateljski tekmi visoko premagali Bolivijo s 7:0.

05. september 2015 11.40
SPO-SOC-FOI-BOLIVIA-V-ARGENTINA

Houston - Reprezentanci Argentine in Bolivije sta se ponoči pomerili na prijateljski tekmi v Houstonu, dvoboj je zanesljivo pripadel Argentini, ki je bila boljša s 7:0.

Za nogometaše Argentine je bila to prva tekma po porazu v finalu južnoameriškega prvenstva in v Houstonu prikazali izvrstno igro.

Argentina je dvoboj odločila že v prvem polčasu, ki ga je dobila s 3:0. Prvi gol je v 5. minuti dosegel Ezequiel Lavezzi, v 33. minuti je na 2:0 povišal Roberto Pereyra, izid polčasa pa je v 41. minuti s svojim drugim golom postavil Lavezzi.

Varovanci Gerarda Martina so tudi v nadaljevanju igrali v visokem ritmu in svoj četrti gol so dosegli v 59. minuti prek Sergia Agüera. Argentina se ob visokem vodstvu ni ustavila, prav nasprotno, v 65. minuti je na igrišče vstopil njen prvi zvezdnik Lionel Messi in se le dve minuti kasneje vpisal med strelce, v 75. minuti pa je še drugič za 6:0. Končni izid tekme je v 84. minuti postavil debitant Angel Correa.

Na preostalih prijateljskih tekmah so bile ZDA z 2:1 boljše od Peruja, Urugvaj je tesno premagal Panamo z 1:0, Mehika ter Trinidad in Tobago pa sta se razšla z izidom 3:3.