Argentinci v La Pazu do točke

Nogometaši Argentine so na kvalifikacijski tekmi proti Boliviji osvojili točko (1:1).

27. marec 2013 08.52
27. marec 2013 09.19
SOCCER-WORLD/

La Paz - Južnoameriške nogometne reprezentance so v torek popoldne in v sredo zjutraj po slovenskem času igrale nove tekme kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2014 v Braziliji.

Vodilna Argentina je gostovala pri osmouvrščeni Boliviji, dvoboj se je končal z neodločenim izidom 1:1. Točka domače reprezentance ni nobeno presenečenje, saj je tekma potekala v La Pazu, na nadmorski višini 3600 metrov, kjer je imela v preteklosti že težave. Tudi tokrat ni bilo nič drugače, saj naj bi prvi zvezdnik Lionel Messi med polčasom bruhal, zdravniško pomoč pa je potreboval tudi njegov soigralec Angel Di Maria.

Prvi gol na tekmi so dosegli domači, za katere je v 25. minuti zadel Marcelo Martins. Končni izid tekme je v 44. minuti z glavo postavil Ever Banega. Argentinci bi tekmo lahko obrnili v svojo korist, vendar je Lionel Messi zapravil izjemno priložnost, ko se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem Sergiom Galarzo, tako da je ostalo pri rezultatu 1:1.

»Vnaprej smo vedeli, da nam bo izjemno težko. Naša strategija je bila le, da skušamo zdržati do konca tekme. To je za nas fantastična točka,« je dejal Messi, ki se je po tekmi srečal z bolivijskim predsednikom Evom Moralesom.

Na preostalih tekmah je drugouvrščeni Ekvador s 4:1 premagal Paragvaj, Venezuela je bila z 1:0 boljša od Kolumbije, reprezentanca Čila pa je z 2:0 ugnala Urugvaj.