Chelsea z Etihada praznih rok, Arsenal tesno premagal Crystal Palace

Angleški prvak Chelsea je v 2. kolu domačega prvenstva izgubil proti Manchester Cityju z 0:3.

16. avgust 2015 16.24
16. avgust 2015 16.53
SOC/

Manchester - Angleškemu prvaku Chelseaju v novi sezoni ne gre po načrtih, saj je v drugem kolu domačega prvenstva izgubil proti Manchester Cityju z 0:3 in ostaja brez zmage.

Portugalski trener Chelseaja Jose Mourinho je na štadion Etihad pripotoval brez prvega vratarja Thibauta Courtoisa, ki je zaradi kazni moral svoje mesto prepustiti Asmirju Begoviću, in vezista Oscarja.

Manchester City je odločno začel tekmo in zapretil že po manj kot tridesetih sekundah, vendar je poskus Sergia Agüera ustavil Begović. Razpoloženi argentinski napadalec je imel priložnosti še v 15., 16. in 21. minuti, vendar ni uspel premagati reprezentančnega vratarja Bosne in Hercegovine. To mu je nato uspelo v 31. minuti, ko je v kazenskem prostoru prejel podajo Yaye Toureja, preigral Garyja Cahilla in zadel s pomočjo desne vratnice.

Gostujoči nogometaši so bili v prvem polčasu v povsem podrejeni vlogi in niso sprožili niti enega strela v okvir nasprotnikovih vrat, izid polčasa je bil 1:0 za City.

Londončani so po odmoru na igrišče pritekli v spremenjeni postavi, namesto kapetana Johna Terryja je tekmo nadaljeval Kurt Zouma. Gostje so prikazali boljšo igro, vendar pa jim ni uspelo zadeti. Še najbližje je bil Eden Hazard v 70. minuti, ko je njegov poskus ustavil Joe Hart, to pa je bil sploh prvi strel Chelseaja v okvir vrat.

Tekma se je nato nagnila povsem na stran domačih. Ti so v 79. minuti podvojili svoje vodstvo, ko je David Silva podal iz kota, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Vincent Kompany in je z glavo dosegel svoj drugi gol v sezoni.

Končni rezultat je v 85. minuti postavil Fernandinho, ki je z roba kazenskega prostora premagal nemočnega Begovića.

Manchester City se je z drugo zmago prebil na prvo mesto prvenstvene lestvice (6 točk), po dve zmagi imata še Leicester in Manchester United.

Arsenal tesno premagal Crystal Palace

London - Nogometaši Arsenala so bili na Selhurst Parku z 2:1 boljši od Crystal Palacea in zabeležili prvo zmago v sezoni.

Topničarji so v 16. minuti dosegli vodilni gol, ko je Mesut Özil prodrl po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer se je odlično znašel Olivier Giroud in volejem premagal Alexa McCarthyja.

Gostitelji so odgovorili v 28. minuti. Strelec je bil Joel Ward, ki je sprejel žogo na desni strani Arsenalove polovice in natančno sprožil v daljši kot.

Crystal Palace si je dvajset minut kasneje pripravil novo priložnost. Wilfried Zaha je podal z desne strani, pred golom je podajo pričakal Jason Puncheon, ki je mu je veselje preprečila leva vratnica nasprotnikovega gola.

Domačinom se je to maščevalo, saj so v 55. minuti prejeli drugi gol. Arsenal je akcijo začel na desni strani, sledil je predložek v kazenski prostor, kjer je Alexis Sanchez močno udaril z glavo, branilcu Damienu Delaneyju pa na golovi črti ni uspelo izbiti žoge in jo je poslal v lastno mrežo. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil.