Barcelona dobila clasico na Santiago Bernabeu

Na prvi tekmi četrtfinala španskega kraljevega pokala je Barcelona z 2:1 premagala Real Madrid.

18. januar 2012 21.07
Š. Ro., Delo.si

Madrid - Privrženci španskih nogometnih velikanov Real Madrida in Barcelone so že dočakali prvi el clasico v letu 2012. Španska velikana Real Madrid in Barcelona sta se na štadionu Santiago Bernabeu pomerila na prvi četrtfinalni tekmi španskega pokala, obračun pa so z 2:1 dobili Katalonci.

Bolje so sicer začeli gostitelji in v 11. minuti povedli z golom Cristiana Ronalda, ki je dobro unovčil podajo Karima Benzemaja. Rezervni vratar Barcelone Jose Manuel Pinto tako ni najbolje izkoristil priložnosti, ki mu jo je tokrat namenil trener Pep Guardiola.

Katalonci so izenačili na začetku drugega polčasa. V 49. minuti je z močnim strelom z glavo za 1:1 zadel Carles Puyol. Barca je imel še nekaj lepih priložnosti, vratarja Casillasa pa je v 77. minuti za končno zmago premagal še Eric Abidal.

Povratna tekma na Nou Campu bo čez teden dni. Kraljevi pokal je v minuli sezoni osvojil Real, ki je v finalu premagal katalonski klub

Real Madrid - Barcelona 1:2 (1:0)